Wpis z mikrobloga

Jako kompletnie zielony w temacie mam pytanie. Czy jeżeli wezmę kredyt hipoteczny z okresowo stalym oprocentowaniem na 5 lat, to przy podwyżkach stóp procentowych czy jak to sie tam nazywa, moja rata jest przez te 5 lat stała?
#kredythipoteczny
  • 5
Jako kompletnie zielony w temacie mam pytanie. Czy jeżeli wezmę kredyt hipoteczny z okresowo stalym oprocentowaniem na 5 lat, to przy podwyżkach stóp procentowych czy jak to sie tam nazywa, moja rata jest przez te 5 lat stała?


@mousen: W okresie czasowo stałego oprocentowania wysokość raty nie jest zależna od stawek WIBOR.
@mousen: tak, ale musisz wziąć pod uwagę, że ta rata nie byłaby na poziomie obecnie oferowanej raty na zmiennym z marżą banku. Bank biorąc na siebie ryzyko (podniesienie stóp) oferuje okresowo stałe oprocentowanie droższe niż przy zmiennym.
Jeszcze dodam od siebie, że jak na moje to się powoli przestaje opłacać stałe oprocentowanie. Wiadomo że nie da sie przewidzieć co będzie, ale jeżeli faktycznie stopy mają dobić max 4 czy tam 4.5%, to się może okazać że na stałym oprocentowaniu będziemy płacić tyle samo, lub niewiele mniej niż na zmiennym, a np w 2024 jak stopy zaczna spadac (czysto hipotetycznie zakladam ) to Ci ze zmiennym oprocentowaniem odetchną, a Ty