Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Sprawa jest, jak mogę podejrzeć stronę i jej treść przed wysłaniu formularza, jeśli już go wysłałem.

Tak chodzi o moodle.

Przeglądarka wciąż ma w pamięci jak nie cache z pytaniami to na pewno wyrenderowna stronę. Zrzut pamięci ma 11 miB ale nie wiem jak z niego dostać to co potrzebuje. Chcę dostać pytania i zaznaczone elementy HTML.

#linux #webdev #programowanie #programista15k #cracking #hacking
  • 15
Wydaje mi się, że większość stron rzadko przechowuje HTML w cache. Najczęściej tylko obrazki, css i js.


@rmweb: Strony przechowuje przeglądarka, sam HTML może być przechowywany w cache (chociaż domyślnie faktycznie nie jest). Ale teraz wiele "nowoczesnych" stron renderuje dynamicznie JS, a stan strony/aplikacji przy każdej najmniejszej zmianie nie jest przechowywany. Więc założenie OPa że "wyrenderowana strona" jest gdzieś przechowywana jest błędne, w cache znajdzie co najwyżej surowe pliki które pozwoliłyby
@enslavedeagle: OPowi chodziło o Moodle, a to jest klasyczna aplikacja internetowa i raczej nie jest dynamicznie renderowana. Raczej każda podstrona testu ma osobny widok. Tyle tylko, że pewnie i tak HTML nie jest trzymany w cache, bo domyślnie tak nie jest, nagłówki HTTP o tym decydują.