Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki,
Nie pytam na elektrodzie bo tam mnie wyśmieją za błahe pytania.
Zastanawiam się jak podłączyć przekaźnik dopuszkowy sonoff mini, żeby zrobić #smarthome.
Są to puszki za włącznikami światła na korytarzu, oba działają jak typowe przełączniki schodowe, zmiana stanu dowolnego z nich powoduje zmianę stanu światła. Pod wpisem dodaję zdjęcie pierwszego przełącznika, w komentarzu drugiego.

Schemat producenta przekaźnika https://smartbudynek.pl/data/include/cms/MINI/R2-nowe-foty/Mini_r2_schemat_podaczenia_wczniki_schodowe.png

W zależności od pozycji włączników obwód się zamyka na brązowym + niebieskim lub brązowym + zółtoniebieskim.

#elektryka #sonoff #dom #oswietlenie
Pobierz cup12552 - Cześć mireczki,
Nie pytam na elektrodzie bo tam mnie wyśmieją za błahe pyt...
źródło: comment_1643875555bcMvOgALbPi3GviFynMmLF.jpg
  • 25
Wg mnie dobrze kombinujesz. Sonof musisz zmieścić do puszki gdzie jest więcej przewodów. Prawdopodobnie jest tam N i L wyprostuj przewody i zrób lepsze zdjęcie tak żeby było widać gdzie idą przewody
@cup12552

przełącznik główny - ten z większą ilością kabli
przełącznik drugi - ten z mniejszą

brązowy przy przełączniku głównym to przewód fazowy, jego musisz wpiąć w L IN

brązowy przy przełączniku drugim idzie do puszki z przełącznikiem głównym, tam łączy się z brązowym, który idzie do żarówki. Go musisz rozpiąć w puszce głównej i wpiąć w sonos na S2

brązowy teraz już wolny od żarówki musisz wpiąć w L OUT do sonosa
@YummyHubi: Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie. Będę próbował. To jest sonoff mini, jest naprawdę malutki ale rozważam przejście na shelly, bo do świateł z dwuknalowym włącznikiem i tak będę potrzebował shelly 2.5
@cup12552: jeśli masz głęboką puszkę i da radę upchać to super, jak będziesz na siłę dociskał bo akurat wejdzie to uważaj na kable które mają ściągnięte za dużo izolacji, żeby przypadkiem jakiegoś spięcia nie było
powodzenia ( ͡ ͜ʖ ͡)

i tak, mówię cały czas o tej marce sonoff a nie sonos jak napisałem (inna firma od czegoś innego)