Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki,
Nie pytam na elektrodzie bo tam mnie wyśmieją za błahe pytania.
Zastanawiam się jak podłączyć przekaźnik dopuszkowy sonoff mini, żeby zrobić #smarthome.
Są to puszki za włącznikami światła na korytarzu, oba działają jak typowe przełączniki schodowe, zmiana stanu dowolnego z nich powoduje zmianę stanu światła. Pod wpisem dodaję zdjęcie pierwszego przełącznika, w komentarzu drugiego.

Schemat producenta przekaźnika https://smartbudynek.pl/data/include/cms/MINI/R2-nowe-foty/Mini_r2_schemat_podaczenia_wczniki_schodowe.png

W zależności od pozycji włączników obwód się zamyka na brązowym + niebieskim lub brązowym + zółtoniebieskim.

#elektryka #sonoff #dom #oswietlenie
cup12552 - Cześć mireczki,
Nie pytam na elektrodzie bo tam mnie wyśmieją za błahe pyt...

źródło: comment_1643875555bcMvOgALbPi3GviFynMmLF.jpg

Pobierz
  • 25
@elgrecqo: Widziałem już ten film, problem mam z odniesieniem do tego co mam w puszkach. Brązowy to przewód fazowy, więc ucinam ten idący do przełącznika w tej puszce gdzie jest więcej kabli. Brązowy od strony przełącznika idzie do s1 pod miejsce na przełącznik, brązowy od strony ściany idzie tam gdzie powinna iść faza, pytanie w takim razie skąd w pierwszej puszce wziąć kabel drugiego przełącznika i fazę idąca do żarówki. Widać
@yaroszek: z tego co widzę, jak to jest schodowy to jest tak jak pisze @yaroszek
Nie sugeruj się kolorami przewodów. Albo pociągniesz N do puszki z jakiegoś gniazdka albo musisz szukać wyłącznika niewymagającego neutrala (gdzieś w necie widziałem takie coś).
@YummyHubi: Wydaje mi się, że u mnie jest właśnie taki układ jak na schemacie, który podesłałeś. Moje wątpliwości budzi:
1. Skąd wziąć przewody przełącznika do podłączenia pod s1 i S2. U mnie to są te brązowe przewody z fazą, można by je uciąć żeby faza wogole nie szła przez przełączniki ale wtedy zostaje problem jak dostać się do tego drugiego włącznika. To może być przewód który widać na zdjęciu tam głębiej
cup12552 - @YummyHubi: Wydaje mi się, że u mnie jest właśnie taki układ jak na schema...

źródło: comment_1643881341IGxkHqYudBmacJjulkAOko.jpg

Pobierz