Wpis z mikrobloga

Polecacie jakiegoś dobrego RPG planszówkę? Póki co mam na oku wiedźmin stary świat i gloomhaven, jak je oceniacie? Chodzi mi o rpg gdzie ulepsza się swoją postać, walczy się z jakimiś potworami itd.
#gryplanszowe #grybezpradu
  • 14
@Nyarp: Gloomhaven, Gloomhaven: Szczęki Lwa (to drugie to uproszczona, ale wcale nie uboga gra w tym samym uniwersum), Descent, Mage Knight.
Wiedźmin zapowiada się bardzo fajnie, ale na dzień dzisiejszy premiera jest przewidywana na listopad/grudzień 2022, więc jeszcze poczekasz - ale będzie dostępna w retail, gra się sprzedała w bardzo dużej liczbie egzemplarzy, więc jest też szansa, że ktoś z Twoich znajomych kupił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nyarp: Wiedźmin stary świat to nie jest RPG, gloomhaven już bardziej, ale imho takie sobie, przehajpowany tytuł i ja, jak i również wielu znajomych mamy po kilkunastu scenariuszach podobne spostrzeżenia wobec tego co nie pasuje. Mam nawał pracy jeszcze przez godzinę, później do ciebie napiszę miras, koło 16 i coś polecę.

@pepsik Mage Knight to euro w świecie fantasy, tam co rozgrywkę zaczynasz od 0.
@Nyarp: Obczaj Descenta, ale nowa wersja tylko z aplikacją. Co do Wiedźmina, to rozgrywki, które widziałem mocno mnie nie przekonywały do tej gry, także byłbym tu ostrożny.
Gloomhaven mi się nie podobało, moim zdaniem przereklamowana kobyła
@Nyarp:

Musisz sobie rozdzielić na początek jaki typ gry przygodowej/RPG chcesz.
Jeżeli chodzi ci o przygodę w ramach danego rozłożenia/scenariusza, który zawsze będziesz zaczynał od 0 i twoja postać będzie w czasie rozgrywki zdobywała jakieś doświadczenie, przedmioty, ogólnie stawała się silniejsza aby na końcu pokonać wszelakie zło/wykonać zadanie scenariusza to mocno polecam poniższe. Gry te są regrywalne i jeden scenariusz możesz rozgrywać praktycznie w nieskończoność:

-Mage Knight: Bardzo wysoki próg wejścia,