Wpis z mikrobloga

  • 369
@#!$%@? no a jak #!$%@?ą potem 6,50 zł/ litr to powiedzą, że przecież już było tanio i mogli sobie Polacy wtedy zaoszczędzić ( )
  • Odpowiedz
@#!$%@?: jak paliwo było po 4,70 to przedsiębiorcy nie obniżali cen bo paliwo tanie to i produkty tańsze a jak podwyżka czegoś to wieczny lament ( ͡° ͜ʖ ͡°) i przypomnijmy przedsiębiorca przedsiębiorcy zgotował ten los #pdk
  • Odpowiedz
@bahus735 znam przypadek, nazwijmy go, Bogdan. Prosty facet, budowlaniec, prowadzi firmę do wielu lat, ale jego interesują cegła i cement, a nie VAT i PIT.

Rok temu dowiedział się, że jest coś takiego jak koszt pracodawcy przy wypłacie i kwota brutto to nie jest wszystko co księgowe mu liczą od każdego pracownika.
Nie żartuję.
  • Odpowiedz
  • 34
@radziol88 dokładnie, bo też mi się liczby nie zgadzały.

4,79 + 23% daje 5,89
4,88 + 8% daje 5,27

9 groszy różnicy bez VAT, ale nie tyle, co
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Ten koleś to taki typowy januszek cwaniaczek: ma w dupie to ze inni maja 60 taniej. Wszyscy maja się przejmować tym że on ma 30 groszy drożej. Przy okazji źle policzył. Oby mu sprawdzili kilometrówkę jak tak marudzi na drogą wachę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WatchYourBack: Ej to ja Ci opowiem lepsza historie. Kiedyś słuchałem rozmowy gościa od płytek co kasę brał do łapy czyli pewnie jak większość ze swoim pracownikiem jak to państwo ich na wszystkim #!$%@? i zabiera mu kasę xD
  • Odpowiedz
@#!$%@?: #!$%@? sam się na to złapałem, najpierw #!$%@? rzucałem bo rozliczam 100% VATu na paliwo dopiero potem przeliczyłem. Ta władza jest tak #!$%@?, że się już łapie na fejki bez mrugnięcia ehh
  • Odpowiedz