Wpis z mikrobloga

Dlaczego januszexy nie robią wypłaty pierwszego dnia tylko sie wstrzymują do 10 i do ostatniej chwili wstrzymują kasę, a jak dziesiąty wypada w weekend to i dłużej.
Ostatnio u mnie w januszexie musialem podpisać papier że wyplata za ostatni miesiąc nie bedzie ostatniego dnia tegoż miesiąca tylko do 10 nastepnego miesiaca.
#pracbaza
  • 20
@Kubarozpruwacz93: dziwnym trafem przedsiębiorstwa wypłacające wynagrodzenie do dziesiątego dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego wynagrodzenie dotyczy, to był #!$%@? organizacyjny w mojej dotychczasowej karierze.

Podmioty najlepiej zorganizowane, funkcjonujące wedle ściśle określonych zasad zazwyczaj wypłacają pieniądze do końca miesiąca, którego wynagrodzenie dotyczy i nie mają z tym problemu - pomimo np. płatnych nadgodzin.

Oczywiście wszystko zależy od polityki firmy. Ja jak słyszę, że wypłata będzie wpływała na konto do 10 dnia miesiąca,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kubarozpruwacz93: to nie jest zasada, a ostatni możliwy termin kiedy jeszcze to legalne :D. Trzymają hajs najdłużej jak się da bo tak, bo trzeba ruchac na każdym kroku darmozjadów co im się jakichś pensji zachciało ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Z doświadczenia znam firmy mające 10k+ pracowników i nie mających problemu wypłacać pensję np 25 dnia bieżącego miesiąca i zawsze wszystko bylo pięknie wyliczone, z nadgodzinami i pierdyliardem