Wpis z mikrobloga

@maciejg: to tak jakbyś oglądał wieczorem ciemny świat na zewnątrz przez okno, w które świecisz latarką. Zobaczysz odbicie światła w szybie i mało co na zewnątrz. Po drugie - szyba dosyć mocno odbije i wytłumi fale podczerwieni, więc to co trafi na zewnątrz to będzie procent z całej mocy reflektora podczerwieni. Takie systemy mają sens, o ile sam reflektor zostanie umieszczony na zewnątrz, a kamera za szybą.
https://www.techregister.co.uk/how-to-use-a-security-cameras-night-vision-through-a-window/
  • Odpowiedz
  • 0
@astrodamus Wez sie nie unoś. Coś tam wiem. Uzylem tego tagu bo wiedzialem ze ktoś z krotkofalarstwo moglby cos wiedzieć o takim samochodzie a moze nawet odezwac sie ze to jego.¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Jare_K tyle tylko, że okno odbije światło wprost w obiektyw. A szyba samochodowa jest pod ostrym kątem i odbite światło będzie skierowane w zupełnie inną stronę.
  • Odpowiedz
@maciejg: możesz poeksperymentować. Ja tak testowałem kamerę do monitoringu na idealnie płaskiej szybie pod różnymi kątami. Zawsze jakieś odbicia pozostawały widoczne i spadał kontrast obrazu za szybą oraz doświetlenie terenu, bo szyba sporo światła pozostawia odbitego do wewnątrz pomieszczenia. Na zakrzywionej szybie to jeszcze większy problem.
  • Odpowiedz