Wpis z mikrobloga

Najbardziej przekichane w mechanice jest to, że żeby cokolwiek samemu zacząć grzebać czy to przy aucie, czy samochodzie, to trzeba się wykosztować majątek na narzędzia.
Dlatego nie dziwią mnie już ceny u mechaników. Żeby zrobić nawet jakaś pierdołę przy własnym sprzęcie i aby to było zgodne z zaleceniami producenta, to na samą dynamometrie idzie mnóstwo kasy, a co dopiero jakieś zestawy nasadek, elektronarzędzia itd.
Gość z filmu ma w samych narzędziach krocie, no ale zarabia tym na życie.
#mechanika #motocykle
#mechanikasamochodowa
a.....z - Najbardziej przekichane w mechanice jest to, że żeby cokolwiek samemu zaczą...
  • 20
@acalpoeineiseicyz: to nie jest tak, ż wszystko musisz kupić od razu. (w przypadku amatora dłubaka, który chce zrobić, a nie zarabiać)

żeby zrobić zawieszenie, to wystarczy Ci komplet kluczy za 300-400, potem dochodzą nowe potrzeby i co jakiś czas dokupujesz narzędzie za 200-300 pln zamiast zostawić tę kasę u mechaniora.
oczywiście jak dochodzi do momentu, że potrzebujesz podnośnik kolumnowy, czy coś innego mega drogiego to nie ma przebacz...
@acalpoeineiseicyz: NEOTools w zupełności wystarczają, jeżeli nie robisz tego zarobkowo, jechałem w warsztacie 5 lat na SATA, Yato i też dawały radę a komplet kluczy z gównolitu kosztują 150zł a nie 450zł. Dlaczego jest drogo u mechaników? Bo drogie są części, wiedza i robocizna + większość leci w #!$%@? i po prostu doi frajerów.
@krypec: za 100 zł to sobie można kupić kpl nasadek z biedronki na promocji, najtańsze sensowne klucze to po 300+ od sztuki, a trzeba mieć ze 3 osobne do różnych momentów, nie wspominam nawet o kluczach wtykowych
@acalpoeineiseicyz: nie chodziło mi ko klucz do 100 zł tylko klucz dynamometryczny do 100 nm. Mój błąd, klucze za 100 zł to są raczej z plasteliny a grzechotki grożą kalectwem. Generalnie chodzi mi o to, że jednak w wielu rzeczach drobniejszych trzeba mieć coś precyzyjniejszego niż czucie w rękach
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@acalpoeineiseicyz: zacząłem robić noże. Wszystko ręcznie. Miało być na zasadzie : bez kosztów, wszystko masz w garażu/piwnicy. Mhm. Praktycznie codziennie coś dokupuję. Tu 50 tam 50 i już w zasadzie wydalem tysiaka a nadal nie mam 3/4 tego co bym chciał mieć. Da się tak robić ale trwa to wieki. Ze wszystkim tak jest.
@acalpoeineiseicyz:

Najbardziej przekichane w mechanice jest to, że żeby cokolwiek samemu zacząć grzebać czy to przy aucie, czy samochodzie, to trzeba się wykosztować majątek na narzędzia.


@acalpoeineiseicyz: na szczescie, dalej od prawdy byc nie mozesz. a jesli takie #!$%@? cie powstrzymuja, to moze i lepiej ;)
przy zlomach trzeba umiec w improwizacje, robic czym sie ma i sie nie zalamywac z byle glupot ( ͡º ͜ʖ͡º
Steven_Hyde - @acalpoeineiseicyz: 
Najbardziej przekichane w mechanice jest to, że że...

źródło: comment_1643488587RsMVIqxk7OLOJi1daTAmyx.jpg

Pobierz
@EpicElliot: By mi się to podobało gdyby było prawdą.
Dostajesz zglebowaną cytrynę na hydro na podjeździe i w ramach budżetu 400 pelenów na narzędzia wyjmujesz z niej maglownicę?
Taki ch.. jak słonia nos.


Gx
@Man_of_Gx: Dobra ile jeździ cytryn na hydro a ile normalnych samochodów.

Zawsze są wyjątki. Ja mam bmw i japońskie przy których grzebie praktycznie wszystko.

Przyjeżdża VW i nie mam 12 kątnego torksa do półośki.
Nie mam, bo nigdy nie porzebowałem.
Najbardziej przekichane w mechanice jest to, że żeby cokolwiek samemu zacząć grzebać czy to przy aucie, czy samochodzie, to trzeba się wykosztować majątek na narzędzia.


@acalpoeineiseicyz: narzędzia to tam mały problem, bo w 2000 pln się wyrobisz z większoscią rzeczy. Potrzebne jest miejsce na to a to już większy problem i kwoty.
najtańsze sensowne klucze to po 300+ od sztuki, a trzeba mieć ze 3 osobne do różnych momentów


@acalpoeineiseicyz: Na allegro masz zestawy 3 dynamometrów King Tony i TengTools za 500-600 zł, znam conajmniej dwa warsztaty, które jadą na tych zestawach, również korzystam z obydwu kompletów i nawet w przypadku półprofesjonalnych napraw, stwierdzam że są praktycznie nie do #!$%@?.
Śmiać mi się chce, jak niektórzy uważają, że do amatorskich zabaw potrzeba od