Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsze gotówką. Nie mam tu na myśli nastolatków bez konta w banku, tylko młode osoby dorosłe. Irytują mnie, bo śmignięcie kartą jest o wiele szybsze, a ty czekasz w kolejce i widzisz, jak ten nieszczęśnik szuka tego #!$%@? 20 groszy na dnie portfela ehh... Albo jak powoli przelicza kasę, zwłaszcza przy większych zakupach.

Ludzi starszych jeszcze jestem w stanie zrozumieć - są z reguły mniej inteligentni, boją się zmian, są nieufni co do nowych technologii i tak dalej.

Jeśli jesteś taką osobą, to wyjaśnij mi, dlaczego nie płacisz kartą/telefonem. Pracujesz na czarno i dostajesz hajs do łapy? To jedyne, co mi przychodzi do głowy. Albo może lubisz dotykać jednego z najgorszych siedlisk bakterii?

#rant #przemysleniazdupy
Kliko - Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsz...

źródło: comment_1643459025CZg6tp9tv111fviRJzDsJ4.jpg

Pobierz
  • 394
@Kliko: Dokładnie, dobry tag. Przemyślenia z dupy. Pieniądz fizyczny jest legalnym środkiem wciąż i jeszcze w wielu miejscach w Polsce nie zapłacisz kartą, często są awarie terminali i brak zasięgu, w niektórych miejscach i te głupie antenki nie pomagają, inny przykład to PKP i płatność w pociągu - często nie łapie zasięg. Ale Tobie się to oczywiście nigdy nie zdarzyło, karta zawsze działała.
@Nemrod:

Poczytaj sobie jak zamknięto banki na Cyprze. Ciekawe co wtedy zrobisz ze swoim plastikiem.


Zarzuć linkiem, to chętnie poczytam. O cyprze czy innym wschodnim zadupiu słyszałem tylko, jak limitowali wypłaty z bankomatów.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny na mocy dyrektywy UE chroni hajs do 100k eur więc nie wiem, co miałoby się stać.
@kkrzysiek13:

Pieniądz fizyczny jest legalnym środkiem wciąż i jeszcze w wielu miejscach w Polsce nie zapłacisz kartą


Ano są takie miejsca. Np. wczoraj potrzebowałem coś wydrukować i zeskanować. Idę do najbliższego xero i pytam, czy przyjmują karty - tylko gotówka. Idę do drugiego najbliższego - oczywiście, że przyjmujemy! I tak konkurencja, która nie przyjmuje płatności kartą, straciła potencjalnego klienta.
@Kliko: Moja firma oferuje usługi dla małych sklepów. Właściciele małych sklepów dostają gotówkę od swoich klientów, którą chętnie wydają na moje usługi. Bez sensu jest dźwigać drobniaki workami do banku, by jeszcze płacić za to prowizje, gdy można wymieniać się nimi na bieżąco, bez dodatkowych urządzeń, które mogą w którymś momencie przestać działać. Gotówka jeszcze długo będzie w obiegu, bo jest prosta jak młotek i działa bez prądu.
@Kliko: To zależy. Nie zaliczam się ani do młodzieży ani młodych dorosłych ale zasadę mam taka: w Lidlu, Elę melę, Media itp zawsze płace kartą. Ale w małym sklepie gdzie kupuje rzeczy których wiem, że nie będę reklamował zawsze gotówką i mówię żeby nie nabijać na kasę.