Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsze gotówką. Nie mam tu na myśli nastolatków bez konta w banku, tylko młode osoby dorosłe. Irytują mnie, bo śmignięcie kartą jest o wiele szybsze, a ty czekasz w kolejce i widzisz, jak ten nieszczęśnik szuka tego #!$%@? 20 groszy na dnie portfela ehh... Albo jak powoli przelicza kasę, zwłaszcza przy większych zakupach.

Ludzi starszych jeszcze jestem w stanie zrozumieć - są z reguły mniej inteligentni, boją się zmian, są nieufni co do nowych technologii i tak dalej.

Jeśli jesteś taką osobą, to wyjaśnij mi, dlaczego nie płacisz kartą/telefonem. Pracujesz na czarno i dostajesz hajs do łapy? To jedyne, co mi przychodzi do głowy. Albo może lubisz dotykać jednego z najgorszych siedlisk bakterii?

#rant #przemysleniazdupy
Kliko - Nie rozumiem młodych ludzi, którzy przy robieniu zwykłych zakupów płacą zawsz...

źródło: comment_1643459025CZg6tp9tv111fviRJzDsJ4.jpg

Pobierz
  • 394
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Kliko: Czereśniaki, którym na przełomie wieków podłączono elektrykę, boją się rzekomo złych banków, operatorów płatności itd. więc trzymają kasę w skarpecie pod łóżkiem, tracąc co miesiąc na leżeniu tej kasy.

Nie przetłumaczysz, bo typ sobie przeczytał na jakimś .prv.pl, że banki, żydzi i jaszczuroludzie chcą przejąć jego oszczędności w kwocie 3731,45zł, odłożonych w puszce po herbacie..
  • Odpowiedz
@Kliko: Bo gotówka jest bezpieczniejsza od karty. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A mi to głównie płacenie gotówką pozwala trzymać swoje finanse w ryzach, bo inaczej wyzerowałbym konto w 2-3 dni, bo nie mam poczucia wartości cyferki na koncie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kliko: pierwszy raz zblokowali jako osobie prywatnej bo niby nie zaplacilem mandatu, odblokowali po przedstawieniu dowodu ze placilem, kwota mala, ale niesmak pozostal.

Wieksze kwoty poblokowane juz na jdg, typu zblokowanie 13,5k na koncie prywatnym i 13,5k na firmowym, od miesiaca zblokowane do wyjasnienia. Oczywiscie list z onformacjami dlaczego zablokowali przyszedl tydzien po blokadzie. Przez telefon niestety nie udalo mi sie wyjasbic sytuacji, bo czasami wyjezdzam sluzbowo za granice i nie
  • Odpowiedz
@rychupeja: No to w takiej sytuacji stosowanie gotówki jest w pełni uzasadnione. Btw Revoluta możesz sobie chyba ustawić na złotówki i normalnie płacić revolutową kartą w sklepach, co nie?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Kliko: dziękuję Ci za wspaniały wątek. Dzięki niemu udało się powiększyć czarną listę o kolejnych zwolenników teorii spiskowych. Bo tacy się zawsze odpalają, jak ktoś śledzi ich cenne 21,37pln. Dzięki Tobie wykop jest lepszym miejscem.
  • Odpowiedz
  • 10
@Kliko używam gotówki by prać brudne pieniądzę których legalnie nie mogę wpłacić na konto bankowe, przecież to proste ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kliko: Jak mi będziesz wysyłał co miesiąc jakąś kaskę na konto to zacznę płacić kartą :) Mam wypłatę w gotówce, to będę płacił gotówką ;) Co do siedliska bakterii, pracuje cały czas i jedyne co miałem to lekkie przeziębienie, ewentualnie to mógł być koronawirus, jednak wychodzi na to że lekko go przeszedłem :)
  • Odpowiedz
@ig3r:

Jak mi będziesz wysyłał co miesiąc jakąś kaskę na konto to zacznę płacić kartą :) Mam wypłatę w gotówce, to będę płacił gotówką ;)


Budowlanka?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kapazgon: @Kliko: @kuroszczur: nie wyobrażam sobie żeby pracodawca wypłacał mi do ręki 10-30k zł. Poza tym gdzie miałbym to trzymać, w sejfie w domu? Wyobraźcie sobie trzymanie kilkuset tysięcy złotych na chacie?

Gdzie miałbym to składować jak nie w banku?

Jak ktoś #!$%@? za najniższą to pewnie mu wszystko jedno bo nie naraża się na pewne ryzyka związane ze składowaniem tak dużej ilości gotówki.

Poza tym OP nie jest
  • Odpowiedz