Wpis z mikrobloga

Osiem miesięcy oczekiwania od momentu złożenia wniosku i dostaliśmy obywatelstwo.

Polskie obywatelstwo nigdy mi nie przeszkadzało, ale w szerszej perspektywie raczej nie pomoże. Więc padło na zrzeczenie się polskiego.

No nic, hasta la pasta i
Zo waarlijk helpe mij god almachtig

Jak wykopową tradycja każe robię małe #rozdajo na cokolwiek niedrogiego ( pojęcie względne)

#emigracja #holandia #polska #obywatelstwo
Gorbo2004 - Osiem miesięcy oczekiwania od momentu złożenia wniosku i dostaliśmy obywa...

źródło: comment_16434032470UtllJMAPrhIAqmC6ImWLy.jpg

Pobierz
  • 36
@gatineau Dzięki!
Nie, porostu się wyprowadzę, pomieszkam kilka lat i przyjmę paszport innego kraju :)

Nanarazie tu mi dobrze, mam dom, żonę, auta i dobrą pracę do której chce się rano wstawać
@Shatter niestety jest. Po naturalizacji można mieć tylko jeden paszport.
Wyjątkiem jest gdy hajtnął bym się z holenderką lub byłbym z kraju który zakazuje się zrzekania obywatelstwa (np. Maroko)
@Gorbo2004: no i gitara :) mnie nosi po świecie, mieszkałem w PL, potem Kanada teraz Holandia (zdecydowanie mój ulubiony kraj świata gdyby nie ta durna pogoda) ale gdzieś z tyłu głowy siedzi że nigdy nie dostanę obywatelstwa (bo nie zrzeknę się polskiego oraz kanadyjskiego)

Osobiście uważam że NL powinna pozwolić zachować obywatelstwo kraju urodzenia - dla nas w UE to nie problem bo mamy freedom of movement, ale wyobraź sobie że
@Gorbo2004:

Wyjątkiem jest gdy hajtnął bym się z holenderką


Zastanawia mnie czy jest tu pewna luka - czy od momentu w którym ty się znaturalizowałeś, twoja obecna żona (jeżeli masz) mogłaby dostać obywatelstwo NL bez zrzekania się polskiego?

A ty potem odzyskać polskie powołując się na wyjątek ze przyjmujesz obywatelstwo małżonki xD

Ale znając Holendrów maja wszystko obcykane i luki są zamknięte
@gatineau obecna nie, ale gdybyśmy zawarli związek małżeński po tym jak ja dostałem obywatelstwo to tak. Ale jest jeszcze okres "karencji" oraz musi zrobić inburgeringscursus.

Nie, ja już bym nie mógł odzyskać polskiego.

Jeszcze się nie zrezygnowałem z PL, muszę to zrobić ale ani w gminie ani na necie nikt nie wie ile mam tak naprawdę na to czasu.

Teraz zastanawia mnie gdyby tak zostawić dla momentu aż się upomną? :) procedura