Wpis z mikrobloga

  • 132
Osiem miesięcy oczekiwania od momentu złożenia wniosku i dostaliśmy obywatelstwo.

Polskie obywatelstwo nigdy mi nie przeszkadzało, ale w szerszej perspektywie raczej nie pomoże. Więc padło na zrzeczenie się polskiego.

No nic, hasta la pasta i
Zo waarlijk helpe mij god almachtig

Jak wykopową tradycja każe robię małe #rozdajo na cokolwiek niedrogiego ( pojęcie względne)

#emigracja #holandia #polska #obywatelstwo
Gorbo2004 - Osiem miesięcy oczekiwania od momentu złożenia wniosku i dostaliśmy obywa...

źródło: comment_16434032470UtllJMAPrhIAqmC6ImWLy.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Gorbo2004:

Teraz zastanawia mnie gdyby tak zostawić dla momentu aż się upomną?


Z tego co pamiętam to masz dopełnić wszelkich „rozsądnych” starań żeby się zrzec więc nie zachęcam jakoś specjalnie, ale gdybyś wysłał poleconym białą kartkę do Kancelarii Prezydenta to byś się pełnie wyłgał jak się upomną ze złożyłeś wniosek ale musieli gdzieś zgubić, masz potwierdzenie wysyłki xD

Natomiast imho stawka za wysoka żeby się bawić
  • Odpowiedz
  • 0
@gatineau też mi się tak wydaje. Raczej nie jestem typem kombinatora - w gemeente nikt był wstanie podać mi dokładnych informacji. Muszę chyba zadzwonić do Ind ( immigratie en naturalisatiedienst)
  • Odpowiedz
@Gorbo2004: to co mnie jeszcze zastanawia to czy gdybyś miał na stare lata jakieś zaćmienie umysłu i postanowił jednak odzyskać polskie (kosztem niderlandzkiego) to czy mógłbyś je uzyskać jeszcze raz (argumentując że jest to twój kraj urodzenia) czy musiałbyś przechodzić ścieżkę jak każdy cudzoziemiec (karta stałego pobytu, kilka lat mieszkania) i w hipotetycznej sytuacji w której Polskę wyp***olą z Unii czy w ogóle fakt posiadania kiedyś obywatelstwa polskiego ułatwia uzyskanie
  • Odpowiedz
@Gorbo2004: ciekawy artykuł znalazłem choć chyba dość stary: https://londynek.net/czytelnia/article?start=1&jdnews%5fid=4172199&page=1

Wtedy można było faktycznie kombinować i mieć nadzieje że wniosek się zgubi :) Albo wręcz napisać w życiorysie że się zrzekasz bo musisz ale nie chcesz i czy Prezydent mógłby nie wyrazić zgody, jak nie wyrazi zgody to fajrant :D

Jeszcze jedno warto wiedzieć: nasz wniosek Prezydent RP rozpatruje osobiście. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że czas, który głowa państwa ma na zajęcie się naszą sprawą, nie jest ograniczony żadnymi przepisami. W praktyce jest to 12 do 24 miesięcy lub nawet dłużej. Prezydent RP nie jest związany żadnym terminem rozpatrzenia sprawy. Może zgody udzielić, nie udzielić, albo pozostawić sprawę bez rozpatrzenia, bez potrzeby podawania wnioskodawcy jakichkolwiek
  • Odpowiedz
  • 0
@gatineau patrzę po znajomych, niektórzy czekali 9 miesięcy a niektórzy 2 lata.

Nie ma na to jakiejś zasady.
Tak samo koleżanka czeka od 2 lat na holenderskie obywatelstwo ( mają niby na to rok) a my w 3 dostaliśmy po 8 miesiącach.
  • Odpowiedz