Wpis z mikrobloga

Siema Mirki z tagu #zycietruckera #bekaztransa #transport zastanawiam się nad zakupem nawigacji co byście polecili. Słyszałem o iGo Primo Truck a kuzyn znowu poleca Tom Toma Go Expert (cena prawie 2k) za to dożywotnia aktualizacja map i mówi że nigdy się nie zawiódł na niej. Biorę po 200 zł i słucham państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
@Kokos89: Jak lubisz oglądać w tirze filmy, albo mieć lepszy dostęp do neta to tablet za 500+zł i pirackie igo. Tomtom działa ale nie zawsze, zależy czy truckerke chcesz robić na poważnie, czy dostaniesz 1 auto czy bedziesz robić na skoczka wtedy szkoda zgubić 2000zł od tak
@Afera_zbozowa: O tabletach słyszałem że maja słaby zasięg nadajników gps (nie wiem do końca czy to prawda) bawić się mam zamiar na poważnie w przeciągu 2-3 miesięcy mam zamiar jeździć u Niemca
@Kokos89: Ja miałem kontakt z tanią nawigacją za 300zł i brała fix 50m po wyjechaniu z ronda, taki tomtom na pewno działa sprawniej, ale czy dopłacać tyle kasy warto to nie wiem, ja bym szukał używek gdzie ktoś da maila z aktualizacjami, okolice 1000zł można coś znaleźć. Tablet ma te zalete że udostepnisz mu net albo wsadzisz sim i jestes na bieżąco cały czas
@Kokos89: Mam go experta i #!$%@?ące jest to ze nie pokazuje dzikusów na bocznym pasku. Trzeba wejsc kliknąć w opcje i zaznaczyc "pokaż na trasie" wtedy masz dopiero widoczną odległość. Czasem #!$%@?
@Kokos89: Nie ma porównania za dużego. Wcześniej z 3 trasy zrobiłem na igo zainstalowanym na tablecie i dla mnie to za malo intuicyjne. Za duzo opcji do ustawień tylko sie #!$%@?łem :D Ogolnie zadowolony czasem poprowadzi #!$%@? przez miasto zamiast obwodnicą no i internet musisz udostępniać z telefonu jak chcesz trafik.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kokos89: polecam tomtoma, ciezko policzyć ile czasu zaoszczędziłem przez 2 lata jazdy z nim, ale w tygodniu ze 2-3 razy wyznacza objazd korka na którym oszczędzasz np godzine czy dwie i masę nerwow. Oczywiście nie jest idealny, czasem głupio wyznacza trasy i trzeba samemu dodawać punkty orientacyjne, ale traffic robi robote.
Panowie nie ułatwiacie wyboru () jeszcze poczytam oponie i w końcu trzeba będzie się na coś zdecydować. Dzięki za wszelkie informacje