Wpis z mikrobloga

431 + 1 = 432

Tytuł: Malowany człowiek
Autor: Peter V. Brett
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: 7/10
ISBN: 9788379646791
Tłumacz: Marcin Mortka
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 800
Niestety stało się najgorsze … rozpocząłem kolejną serię fantasy, a konkretnie „Cykl demoniczny” Petera V. Bretta. Mając „rozgrzebane” „Archiwum Burzowego Światła” i „Malazańską Księgę Poległych” zanurzyłem się w kolejny świat i … nie żałuje.
„Malowany człowiek” przenosi nas do miejsca gdzie przetrzebiona ludzkość ze strachem spogląda na zachód słońca, gdyż noc jest domeną demonów powstających z Otchłani. Jedyną formy obrony przed otchłańcami są magiczne runy wymalowywane przez ludzi na domach. W tym nieprzyjaznym świecie mieszka trójka młodych ludzi: Arlen, Leesha oraz Rojer, których życie nie oszczędzało, czują jednak potrzebę zmiany świata i zmierzenia się ze swoimi własnymi „demonami”. Pierwszy tom cyklu Bretta zaliczyłbym bardziej do młodzieżowego fantasy i bliżej mu do „Archiwum…” Sandersona niż do wspomnianego też świata Malazu. Warto dodać, iż Fabryka Słów wydała tą książkę w nowym jednotomowym wydaniu, nie rozbijając jej, sztucznie, na dwie części jak miało to miejsce do tej pory.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantastyka #fantasy #cykldemoniczny #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Mfalme_Kitunguu - 431 + 1 = 432

Tytuł: Malowany człowiek
Autor: Peter V. Brett
Gatun...

źródło: comment_1643358473Ty7D7XbBsZOF5I4Ec8M4sh.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.6 / 10) (10 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 502
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-01-10 - Użytkownik kizimajaro ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-12-23 - Użytkownik FormalinK ocenił na: ★★★★★★
  • Odpowiedz
@Mfalme_Kitunguu: Też jestem akurat przy Archiwum, Malazańskiej i Malowanym Człowieku :P Niestety kolejny tom w twardej oprawie podzielili na dwie części () Malazańska kompletnie mi nie podeszła, nie mogę przemóc się przez pierwszy tom, za to Archiwum Burzowego Światła stało się moją ulubioną serią
  • Odpowiedz
nie mogę przemóc się przez pierwszy tom


@Polypuz: Spróbuj zacząć od drugiego tomu. Tak też można ponieważ dzieje się tam osobna historia z innymi bohaterami i jest zdecydowanie mniej suchy jak ten pierwszy ;)
  • Odpowiedz