Wpis z mikrobloga

Serce mi dziś pękło. Najkochańsza sunia, wierna, mądra, lojalna. Już stara i obolała, bez władzy w nogach. Pożegnałam ją dziś, we własnym domu, na jej własnym legowisku, byłam z nią do końca. Nic się nie bała, i w końcu nic ją nie boli. Była nadpsem, najkochańsza.
Nie chce mi się nic. Z nikim gadać, nic czytać, nic robić.

#psy #feels #strata
NieJedynaNaWykopie - Serce mi dziś pękło. Najkochańsza sunia, wierna, mądra, lojalna....

źródło: comment_1643314898FjaBkBLI0wpkHOdqgWVvvW.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@NieJedynaNaWykopie: nie jest niestety zdrowa: guz na śledzionie jet jak tykająca bomba. Tym bardziej dziwi, że ta psia ma tyle energii, że nikt by nie pomyślał, że z niej taka staruszka. Ale to mały piesek, a małe żyją statystycznie dłużej niż większe. Dziękuję Ci za życzenia i trzymam kciuki, żebyś jak najszybciej wróciła do równowagi. Dasz radę i pewnie w Twoim życiu pojawi się kolejny futrzany towarzysz.( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Kj5s6f2dk7s54o: „starość” nie uprawnia do tego, żeby w takiej chwili dworować sobie z kogoś, kto przeżywa stratę. Ja też jestem „stary”. Nie wiem, jak Ty, ale są ludzie, którzy pomimo tego, że piszą, że nie chcą rozmawiać, tak naprawdę chcą. Tak, chcą uwagi, bo jej teraz potrzebują. Bo chcą wykrzyczeć światu swój ból. Ja po śmierci Ojca siedziałem cicho i w ciszy przeżywałem tę stratę. Ani nie napisałem o tym
  • Odpowiedz
„starość” nie uprawnia do tego, żeby w takiej chwili dworować sobie z kogoś, kto przeżywa stratę


@OSH1980: starość jako argument podniosła opka, że niby szukanie atencji jej nie dotyczy z racji wieku. A ja nie dworuję sobie ze straty, tylko wskazuję obłudę w inicjowaniu rozmowy przy jednoczesnej deklaracji "Nie chce mi się nic. Z nikim gadać".
  • Odpowiedz
nigdy nie doświadczyłaś straty kogoś bliskiego?


@OSH1980: doświadczyłam. I co z tego wynika? Przecież nie piętnuję szukania atencji (do tego służy tag feels) tylko sarkastycznie komentuję obłudę postawy opki zaczynającej rozmowę i mówiącej ze nie ma siły gadać. Mogłam napisać "ale to ty dzwonisz", znaczyłoby tyle samo.
  • Odpowiedz
@Antol: Szkoda, że psy nie żyją dłużej, ale w całej stmytuacji można znaleźć też pozytywy, jak np. Możliwość zapewnienia domu kolejnemu psiakowi, np że schroniska, który do końca życia będzie wdzięczny za okazane serce i wynagrodzi Ci to po stokroć, Ty Częściowo uzupełnisz pustkę w sercu i możesz przezywać kolejne przygody z oddanym przyjacielem, poprzedniego mając nadal w sercu.
  • Odpowiedz