Wpis z mikrobloga

Na jakiej zasadzie działa "kurier pocztex" na Allegro? Zamówiłem 4 paczki z Allegro korzystając z "kurier pocztex" - 2 zostały dostarczone do mnie do domu, a pozostałe 2 allegro pokazuje mi "do odbioru".
To oznacza, że paczki będą przywiezione do mojego mieszkania czy że można odebrać je tylko na poczcie?

#pocztex #allegro #pocztapolska #pytanie #inpost #kurier
  • 7
@darek-jg: Nie ma w niej awizo - natomiast dziwne, że tego samego dnia przywieziono mi 2 paczki (tez kurier pocztex), a 2 pozostałe są "do odebrania" i to od tego samego dnia - może kurier z poczty nie chciał brać paczek bo były zbyt duże - bo kupiłem poduszkę i inną sporą przesyłkę, a kurier poczty u mnie jeździ małym samochodem - więc gdyby spakował 6 takich przesyłek to już by
@fefler: Często mam tak, że jak w danym dniu ma mi przyjść kilka paczek pocztą polską to przywozi to dwóch różnych kurierów. Już miałem kilka razy taką sytuację, że kurier nie przyjechał, tylko klepnął awizo o godzinie 20. Oczywiście awizo tylko w systemie, więc gdyby nie mail, że paczka czeka do odbioru to bym nie wiedział.
Ostatnio się wkurzyłem i złożyłem reklamację, bo nie po to człowiek wybiera przesyłkę kurierską, żeby
@fefler:
Jaka usługa. Pocztex Kurier, Pocztex Ekspres24 czy Pocztex Kurier48?
Sprawdź, też co pokazuje emonitoring, a co do awizo, to będzie wyłącznie elektroniczne (e-mail lub sms).
@Jelen_Szlachetny:
W przypadku Pocztexu nie ma papierowego awizo, a wyłącznie elektroniczne (e-mail, sms lub oba).

Co reklamacji, to mają maks 30 dni na odpowiedź, potem z automatu zostaje ona uwzględniona, ale napisał bym do Poczty Polskiej czy czasem nie wysłali i poprosił o nr przesyłki (odpowiedź idzie jako list polecony służbowy). Możesz też poprosić o przekazanie odpowiedzi na e-mail.