Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam dylemat. Okazuje się, że nikt mi nie powiedział, że potrzebuję mieć 20cm styropianu, żeby schować puszki do rolet zewnętrznych :| Zamiast tego dom mam wybudowany pod styropian 15cm (dach, zabudowana blaszana etc). Nie dość jeszcze dom mam bezokapowy więc dołożenie dodatkowych cm będzie...słabo wyglądać.

Zacząłem się zastanawiać czy w ogóle potrzebuję rolet zewnętrznych.
Dom wybudowany na dość bezpiecznym osiedlu.
Fakt, że ściana z dość dużym szkleniem mi wychodzi na południe i mega się boję temperatur.

Czy ktoś z Was ma rolety i mega poleca/nie poleca lub nie ma rolety i jest zadowolony/nieszczęśliwy.

#remontujzwykopem #remont #budownictwo #budowadomu #budowa
  • 39
@else_if: izolacja termiczna, estetyka i latwosc zautomatyzowania to przewaga rolet zewnętrznych nad firanami itp. jezeli Ci nie zalezy to musu nie ma. Nam sie sprawdzaja glownie w sypialni albo w zimie do odciecia termicznego domu i latem na duzym przeszkleniu poludniowym.
@else_if: Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie, to sobie daruj, bo uja dają. Jeśli zależy Ci na zacienieniu, to żaluzje fasadowe. Rolety mają sens chyba tylko, jak chcesz izolację termiczną (ale szału tu IMO nie ma), albo cena jest priorytetem.
Jeśli ktoś odradza rolety zewnętrzne, to znaczy ze nigdy ich nie miał. Nie traktuj antykradzieżowo, bo pokonanie ich dla złodzieja będzie stanowiło przeszkodę równą stolarce okiennej, ale ciemność robiona o każdej porze dnia i nocy jest nie do przeceniania. Podczas, gdy jadę spac u znajomych czy do hotelu i budzę się z pierwszym promykiem słońca tak tutaj budzi mnie budzik w domu. Docenisz i nie słuchaj głupich rad
@Cygan_Wojtus: Tylko, że ciemność możesz osiągnąć również przy roletach wewnętrznych. Dla mnie najważniejszy plus ich to jednak przy dużym mrozie można fajnie dom odizolować zwłaszcza jak się ma spore przeszklenia. No i to samo tylko w drugą stronę w lecie.

@Jin: Dzięki za informację. Pierwszy raz o takim cudzie słyszę. Rozumiem, że masz i polecasz? Długo to wytrzymuje na oknach? I czy bardzo to widać że ta folia jest?
@else_if:

Byłem monterem 3M i sporo tego przykleiłem. Jak jest porządnie zamontowane to nic nie widać (wersja bez przyciemnienia). Z 10 lat powinna spokojnie wytrzymać jak nikt nie porysuje. Tylko montaż brać zawsze pod uszczelkę do samej krawędzi szkła. I raczej zostałbym przy 3M ze względu na jakość, gwarancję itd.
Jak będziesz chciał to Ci polecę firmę z Poznania albo Wrocławia.
@else_if: jak lubisz oglądać w filmy w ciemności to tylko rolety na przykład :) W nocy też lubię zasypiać jak jest kompletnie czarno.

Do tego jak już wcześniej pisali - to nie są rolety antywłamaniowe. W lato chronią przed ciepłem, w zimę przed nadmiernym uciekaniem ciepła z domu (jednak kolejna bariera przed światem. Osobiście u mnie to było takie must have.

Nadproża masz cofnięte? Może zamiast wklejać tam XPS do eliminacji
@leesiuu: Nie da rady ponoć. Okna mam już zamontowane i byłoby to karkołomne.

Pogodziłem się już że ich miał nie będę. Właśnie wysłałem kilka zapytań do firm co robią wewnętrzne rolety automatyczne + za resztę robię klimę ;)