Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam dylemat. Okazuje się, że nikt mi nie powiedział, że potrzebuję mieć 20cm styropianu, żeby schować puszki do rolet zewnętrznych :| Zamiast tego dom mam wybudowany pod styropian 15cm (dach, zabudowana blaszana etc). Nie dość jeszcze dom mam bezokapowy więc dołożenie dodatkowych cm będzie...słabo wyglądać.

Zacząłem się zastanawiać czy w ogóle potrzebuję rolet zewnętrznych.
Dom wybudowany na dość bezpiecznym osiedlu.
Fakt, że ściana z dość dużym szkleniem mi wychodzi na południe i mega się boję temperatur.

Czy ktoś z Was ma rolety i mega poleca/nie poleca lub nie ma rolety i jest zadowolony/nieszczęśliwy.

#remontujzwykopem #remont #budownictwo #budowadomu #budowa
  • 39
@else_if: Dobrze jest zasłonić duże szklenia latem w ciągu dnia bo inaczej lipa. Ale w twojej sytuacji to zasłony itp może też będą działać. Albo może masz tam taras - dorzucisz daszek nad tarasem i on też ograniczy słońce.
@else_if: ja wyceniałem tylko dla okna tarasowego 2,4x3,5m, wyszło 3k ale to było jeszcze przed covidem. Teraz wiem jak poszła elektronika i elektryka do góry więc byłoby znacznie więcej. No i aluminium wystrzeliło w górę.
@else_if: kiedy to budowales i z czego sciany ze tylko 15 styro? Ja u siebie nie zrobilem rolet i w sumie nie zaluje. w lecie slonce jest tak wysoko ze wpada tylko z 30cm od okna a w zimie za to fajnie dogrzewa. Uklad mam wschod taras salon polodnie jadalnia zachod kuchnia.
@mlesz: planuję też dodać czujniki zbicia szkła. Chociaż jak ktoś słusznie zauważył raczej się nie słyszy żeby złodzieje wchodzili przez rozbite okna ;)