Wpis z mikrobloga

Pralka nie pobiera proszku z szuflady na proszek. Jest wyczyszczona, odkręciłem obydwa węże, ale wydają się w porządku (wyczyściłem to sitko w jednym). Podczas prania w szufladce jest woda, ale nie wypłukuje proszku. Po praniu zostaje zmoczony proszek widoczny na zdjęciu.

Co jest przyczyną?

#pralka #agd #awaria #majsterkowanie
Pobierz
źródło: comment_1643279195dMkwOjSxinSmJn7mFgur3y.jpg
  • 77
@Nichterreichbar xDDDD Jeśli masz przegrode w miejscu prania zasadniczego (II) to na 100% jest wyciągana i jak wyżej, używa się jej tylko w przypadku używania płynu do prania. W KAŻDEJ pralce I to pranie wstępne, II to pranie zasadnicze. Nie #!$%@? że różni producenci różnie mają, bo to jest standard od ZAWSZE w każdej pralce. To jest dla mnie tak oczywiste, że nie wiem jak można w ogóle się nad tym zastanawiać.
@msichal to wszystko zrobione już wcześniej i ta próba z wodą poza pralką też i wszystko jest ok. To chyba wina ciśnienia że woda "z pralki" kapie do pojemnika zamiast lecieć pod ciśnieniem
@Presidente: Jak masz problemy z ciśnieniem i ile wody leje przy zmiękczaniu

to ja wlewam płyn zgodnie z instrukcją (jedną podziałkę/x litrów), a potem dolewam wody do kreski MAX.

wtedy masz pewność, że płyn do zmiękczania poleci zaraz jak zacznie napełniać program tę sekcję i może uda mu się jeszcze drugi raz poprawić.

Ogólnie jak masz za niskie ciśnienie to powinieneś zgłosić do administratora budynku ...
Zgodnie z normami ciśnienie wody
@nairamk dzięki za tip z uzupełnieniem wody wypróbuję go. Wszystko było czyszczone, nawet wymieniłem cały ten podajnik na proszek i płyn na nowy bo myślałem że coś może tam być nie tak. Ogólnie jest problem z ciśnieniem i walczymy z deweloperem odnośnie tego. Bardziej mnie zdziwiło że wcześniej było ok. Podejrzewam że ze względu na twardą wodę wszedł kamień w te wężyki co podają wodę do tego podajnika. Kilka razy używałem płynów
@myszka231: całkiem niedawno kupiłem nową pralkę, taką z autodozowaniem środków itd. No to jak autodozowanie, to #!$%@? mnóstwo proszku do prania, bo przecież miała sama dozować.

Już na samym początku miałem czyszczenie pralki, bo okazało się, że autodozowanie jest tylko dla płynów do prania, a nie do proszku XD wszystko mi się zatkało xD
@myszka231: Przy używaniu płynu do prania przegroda w praniu zasadniczym jest po to aby w przypadku prania wstępnego z zasobnika na pranie zasadnicze nie wpłynął płyn piorący do komory piorącej podczas prania wstępnego. Elektrozawór podczas prania wstępnego i tak nie podaje wody do zasobnika na pranie zasadnicze więc nie wyplucze proszku. Ale bez tej klapki płyn piorący by spłynął do bębna.
nad tą szufladą wylatuje woda i zazwyczaj przez jakiś plastik z dziórkami, mogły od twardej wody się zapchać i nie mają tej samej średnicy