Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirunki pisze z anonimowych bo się wstydzę. Od kilku lat cierpię na depresję, kilka miesięcy temu przydarzyła mi się pewna sytuacja-wypadek, która jeszcze bardziej pogorszyła sprawę, tak że teraz jestem wrakiem człowieka. Żeby nie przedłużać i was nie zanudzać przejdę do rzeczy. Poszedłem na terapię do niby polecanego terapeuty i dla mnie to są jakieś dyrdymały i nieporozumienie co on mi każde robić, jakieś #!$%@? relaksacje, opukiwanie, niby afirmacje, jakieś #!$%@? z działki tfu rozwoju osobistego. Każe mi wrócić na siłownie, żeby wyjść do ludzi (no #!$%@? w dupe #!$%@? jego mać), kiedy ja ledwo co z łóżka wstaje i ledwo daje rade iść na stacje po browara. Mam wszystkie objawy depresji, stale obniżony nastrój, adhedonia, myśli samobójcze itd itp. Jakby pały to czytały to prosze nie przyjeżdzać jutro o 6, spokojnie nic sobie nie zrobie, jestem na to za słaby. No i tutaj pytanie. Czy ta #!$%@? terapia to tak ma wyglądać? Takie #!$%@? o niczym, żadnych konkretów, jakieś #!$%@? szamańskie kocopoły? Bo jeśli tak, to chyba nie ma dla mnie ratunku.
#depresja #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f04a3b1e699f000b033311
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania Nie, terapia nie ma tak wyglądać. Jak trafisz na dobrego terapeutę to przede wszystkim Cię wysłucha. Zdziwisz się, jak dobrze potrafi słuchać, nie słyszeć. W nurcie psychodynamicznym, a taki chyba będzie najlepszy dla Ciebie, nie dostaniesz żadnych porad. Terapeuta będzie starał się dojść do przyczyny twojego stanu, oraz będzie pokazywał Ci twoje własne odczucia i emocje, z których być może nie zdajesz sobie sprawy. Ogólnie będzie skupiał się na tym co
@AnonimoweMirkoWyznania: Źle trafiłeś po prostu
A psychiatra to nie psycholog i nie będziesz z nim rozkminiać relacji z matką, tylko leczyć się farmakologiczne.
Mój psychiatra zadaje pytania ogólne, pyta o efekty i wypisuje receptę, nie komentuje (a na pewno nie mówi że jesteś dziwny xd), tylko stawia diagnozę.
spoko lekarz z wrocławia (przyjmuje też online)