Wpis z mikrobloga

A jeszcze powalkuje temat pompy ciepła :)

Czytam tak trochę o ich głośności i się zastanawiam. Z tego co wiem do tej pory to to, żeby wybierać sprzęt który ogrzeje dom nie chodząc na najwyższych obrotach. Ok
Tylko mówimy o domu 175 m z garażem piętrowy więc musiałoby mieć dobra moc, to razn.

Martwi mnie również fakt ze jednostkę zewnętrzna dałbym pod oknem łazienki, niedaleko kuchni i tarasu. W zimę pół biedy chociaż i tak może być słychać?

A co z ogrzewaniem wody. Użytkowej? Jeśli również z pompy to robi to problem i głośność na lato, czyż nie?

#budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #nieruchomosci
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tylko mówimy o domu 175 m z garażem piętrowy więc musiałoby mieć dobra moc, to razn.


@ATAT-2: dobrą, ale nie za dużą - z pompami ciepła jest ten problem że wypada mieć moc dobraną do faktycznego zapotrzebowania. Nie za małą, ale też nie za dużą

O ile kocioł gazowy i olejowy bez problemu poradzi sobie ze zbyt małym obciążeniem - to pompa ciepła
  • Odpowiedz
@ATAT-2: głośność chyba zależy trochę od pompy ale też sposobu montażu. U siebie mam Pananasonica 9kW (nie jeste specjalnie cichy) i dodatkowo za radą instalatora popełniłem ten błąd że zamocowałem na uchwycie na ścianie. No i niestety jest dość głośno, zwłaszcza w sypialni, gdzie pompa praktycznie za ścianą. Prawdopodobnie, jak już się wprowadzę do sypialni i się nie przyzwyczaje, spróbuje zniwelować hałas stawiając pompę na fundamencie.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: wszystko co mocno hałasuje masz na zewnątrz (sprężarka i wentylatory)
w środku przy splicie albo hydrosplicie masz pompy i armaturę, rzędy wielkości cichsze niż jednostka zewnętrzna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: no to moja opinia jest taka, że hałasu nie słychać. Pompa p/w hawalex pcco mono 11kw grzałka 6kw. Podłogowe wszędzie. Czekam aż reku odpalić będą mogli bo jeszcze wykończenia robią. Jestem ciekaw jaki poziom dźwięku będzie generować.
  • Odpowiedz