Wpis z mikrobloga

@SwissDevJobs: tej, bez kitu - otworzyłeś mi oczy. nigdy nie patrzyłem na to, pod takim względem, że to jest katorga dla deweloperów, bo muszą każdą akcję osobno konstruować dla takiego stanu, w jakim w danej chwili znajduje się urządzenie
  • Odpowiedz
@SwissDevJobs: @n1c3: Przecież od lat i tak jest właśnie tak, składanie ekranu tylko zmienia te proporcje i strona podłapuje jak ma się aktualnie wyświetlać. A w aplikacjach od dawna są cyrki do uwzględnania przeróżnych rzeczy. Składane od lat Google ma w swoich wytycznych też. Do tego jeszcze inne warianty jak Microsoft Surface Duo ale oni to sami rozwiązali i można wybierac jak aplikacje sie 'dzielą' na dwa ekrany
Saeglopur - @SwissDevJobs: @n1c3: Przecież od lat i tak jest właśnie tak, składanie e...

źródło: comment_1643116326DIAF8xhwvsHmndrPp1jgA5.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@Saeglopur: prościej mówiąc, developer może mieć w dupie składane telefony, a aplikacja i tak będzie działać, bo sam system o to dba.
Jeżeli dev ma ochotę, to może bardziej kreatywnie wykorzystać taki telefon, ale to są dodatkowe koszta, niewspółmierne do małego udziału tych telefonów na rynku
  • Odpowiedz
@n1c3: połowa rzeczy po prostu nie będzie działać i w------e XD
Na galaxy foldzie aplikacjie niektóre po prostu nie działają jak instagram, albo bez powodu brakuje opcij jak w youtube
  • Odpowiedz
@n1c3: naaah, niekoniecznie. Granica pomiędzy stroną internetową na mobile, a apką mobilna już jest tak zatarta, że wszystko jest teraz responsywne i w łatwy sposób dostosowuje się do szerokości ekranu.
  • Odpowiedz
@SwissDevJobs: Na web i tak wszystko jest zrobione tak, żeby się ładnie skalowało. Gorzej z aplikacjami. Chociaż i tak zawsze istniały tablety. I pad miał i nadal ma ekran w formacie 4/3, więc nie jest to nowe.
  • Odpowiedz
@Saeglopur: jako developer powiem, że każda nowo tworzona responsywna strona bez problemu powinna wspierać zmianę rozdzielczości. Domyślam się, że większość aplikacji bazujących na webview też bez problemu to będzie wspierać.
  • Odpowiedz
@n1c3: połowa rzeczy po prostu nie będzie działać i w------e XD Na galaxy foldzie aplikacjie niektóre po prostu nie działają jak instagram, albo bez powodu brakuje opcij jak w youtube


Mam folda 3 i wszystko działa, dostosowuje się automatycznie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz