Wpis z mikrobloga

Czy istnieje jakiś adapter do rozdzielenia kabla Rj45 na dwa kable RJ45?

Chodzi o to, że mam domowy PC podłączony pod Ethernet oraz służbowego laptopa podłączonego pod WIFI. Niestety czasami WIFI szwankuje, więc chciałbym podłączyć ten sam kabel RJ45 do PC i laptopa.

Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby sygnał był dzielony. Oba urządzenia NIE będą działały równocześnie. Chodzi o to, żeby urządzenie, które w danej chwili jest włączone, mogło korzystać z tego kabla bez ciągłego przepinania go.

Kupiłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/adapter-lacznik-rozgaleznik-wtyk-1x-2x-rj45-ftp-10665457374, ale okazało się to badziewiem - obniża prędkość z 1Gb do 100Mb.

Czy kojarzycie urządzenie, które spełniłoby moje wymagania bez utraty prędkości przesyłu?

#internet #komputery #siecikomputerowe
  • 8
@kryshak: Nie ma probelmu zebys na switchu korzystal jednoczesnie z obydwu urzadzen, ograniczasz sie w strone jednego gigabita w strone routera co w domu nie jest problemem, przeciez jak rodziny korzystaja z internetu nie czekaja az reszta przestanie z niego korzystac. Ze switchami tez trzeba uwazac, jesli kupisz najtanszy okaze sie, ze tez ma 100mbs, jeszcze sa takie urzadzenia w sprzedazy, pewnie dlugo beda.

Ten adapter ktory podales no dokladnie tak