Wpis z mikrobloga

Chociaż kobiety chętnie powołują się na swoją słabość, delikatność i bezsilność, często okazuje się, że służy im to głównie do pośredniego egzekwowania swojej władzy. Z jakich metod korzystają manipulantki, które pragną dopasować postępowanie mężczyzny do swoich potrzeb? Aby je omówić, w tym tygodniu odwołałem się do filmu 'Straszna kobieta' (2017) Christiana Tafdrupa.

Odnośnik do wpisu: Wachlarz manipulacji

---
Nazywam się Jakub Walicki, jestem absolwentem studiów doktoranckich w Instytucie Filozofii i miłośnikiem kina. Prowadzę bloga 'Przemyślane Kadry', gdzie co tydzień umieszczam krótkie wpisy, w których omawiam jeden filozoficzny wątek, wykorzystując jeden film jako ilustrację.

#filozofia #psychologia #film #kino #kultura #feminizm #zwiazki #przemyslenia #przemyslanekadry
przemyslane_kadry - Chociaż kobiety chętnie powołują się na swoją słabość, delikatnoś...

źródło: comment_1642927517Q2nIUy6FUsL1z4LueByy9D.jpg

Pobierz
  • 15
@hej_wisos: Dzięki. Starałem się, żeby wpis był w miarę możliwości wyważony, ale już i tak spotkałem z paroma gwałtownymi reakcjami ze strony kobiet. Chociaż się nie dziwię - to dyskusyjny, kontrowersyjny temat. Ja nie chcę niczego przesądzać, tylko ukazać jeden aspekt sprawy. Co do Nietzschego, to moim zdaniem zdarzają się u niego autentycznie szowinistyczne sformułowania. Czasami pozostają przenikliwe, ale kiedy indziej zdają się wynikać z jakichś osobistych skrzywień.