Wpis z mikrobloga

Żadnych? Ty ślepy jest czy głupi? Centralizacja gospodarki czy chęć sterowania cenami to nie są cele lewej strony?! (ʘʘ)


@Kempes: są, ale jako, że PiS przedstawia się jako prawica to prawicą jest nazwany. Ja tam ich wolę nazywać stronnictwem komunistyczno-katolicko-konserwatywno-narodowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gluptaki: czy jeśli przedstawię się jako śmigłowiec szturmowy, to zorganizujesz mi prywatny hangar i kilka rakiet powietrze-ziemia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie ważne jak się PIS przedstawia, tylko co faktycznie prezentuje
  • Odpowiedz
czy jeśli przedstawię się jako śmigłowiec szturmowy, to zorganizujesz mi prywatny hangar i kilka rakiet powietrze-ziemia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie ważne jak się PIS przedstawia, tylko co faktycznie prezentuje


@moll: jak założysz partię którą określisz jako "śmigłowiec szturmowy", zdobędziesz większość w sejmie i będziesz kreować polską politykę - to tak, nazwę Ciebie i Twoją partię śmigłowcem szturmowym XXIw ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Gluptaki: czyli wolisz pogłębiać galimatias, niż prostować kłamstwa?


@moll: lel, jestem realistą, możesz sobie jako krzykacz z wykopu prostować co najwyżej włosy - żeby określać co jest prawicą, a co lewicą trzeba mieć moc sprawczą i znaczenie medialne. W Polsce podział polityczny wynika z polityki światopoglądowej, PiS to prawaki ze względu na część "katolicko-konserwatywno-narodową" - czyli anty aborcja, pro jezusek, zła unia, silna Bolska, żołnierze wyklęci w inflacji
  • Odpowiedz
"prawicowy" światopoglądowo


@Davidozz: żadne "prawicowo". To jest Prawica Światopoglądowa i Ideologiczna. Bez cudzysłowów.. Ideologia polityczna określa przynależność do strony sceny politycznej. Nie bez powodu Kaczaffi mówi, że jest w stanie poświęcić gospodarkę w imię poglądów. Zawsze przekonania moralne i poglądowe będą nad gospodarką w demokracji, to nie technokracja.
Gluptaki - > "prawicowy" światopoglądowo

@Davidozz: żadne "prawicowo". To jest Pra...

źródło: comment_1642937029P9GJgX8U0tU6zaX4kLiFck.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
walka lewactwa z "kułakami"


@Kempes: coś ci się pomyliło, czy zwyczajnie nie wiesz co to lewica i dla ciebie to każdy kogo zwyczajnie nie lubisz, bez względu na to jaką stronę poglądów reprezentuje?

@kot_z_wolnego_wybiegu: Spodziewałeś się że kryptogeje odróżniają takie rzeczy? Oni wiedzą że naziole to wolnościowcy w 2022r xD
  • Odpowiedz
@Gluptaki: ja patrzę pod kątem gospodarczym, a nie światopoglądowym, bo to od polityki gospodarczej zależy zamożność obywatela i państwa, a nie od tego, czy ktoś jest za czy przeciw danej ideologii i światopoglądowi. Na tym zbija się wyłącznie kapitał polityczny, bo uprawiamy modną politykę opartą o emocje, a nie skupiającą się na tak nudnych kwestiach jak rozważanie modelowania podatku VAT, czy nie lepiej byłoby zmienić PIT na pogłówny i na
  • Odpowiedz
@Gluptaki: a czy ja napisałam że w ogóle nie zwracam uwagi na światopogląd? napisałam tylko, że pis to gospodarczo lewica i w tym kontekście nie patrzę na światopogląd tylko na faktycznie to co oni uprawiają w ramach polityki gospodarczej ()
  • Odpowiedz
w żadnym pis nie jest lewicą.


@kot_z_wolnego_wybiegu: Błędnie zakładasz. Prawicowcy wierzą w ludzi - wierzą że przestępca chciał popełnić przestępstwo świadomie, wierzą że przedsiębiorca poradzi sobie z podatkami, wierzą że biedna rodzina rozdysponuje pomoc z mopsu właściwie. Lewica nie wierzy w ludzi - nie wiedzą czy przestępca popełnił przestępstwo celowo, dopuszczają (a nie zakładają!) że mogło coś innego go to tego popchnąć, nie wierzą że przedsiębiorca poradzi sobie z podatkami
  • Odpowiedz
Co oznaczają te kontrole? UOKiK będzie sprawdzał, czy przedsiębiorca nie narzuca za wysokich marż? Jaka marża jest akceptowalna? Jaki absurd…


@dominik-ortyl: Oznacza to kontrolowanie obniżenia cen o podatek VAT, który został obniżony do zera
  • Odpowiedz