Wpis z mikrobloga

@Kempes: chłopie, Ty choć wiesz, co to jest "lewica"? Bo nie wydaje mi się. Nasz reżim panujący można by określić mianem "narodowo-socjalistycznego" (jest też krótsza nazwa, ale nie chce mi się witać jutro o 6 rano smutnych panów w domu).
  • Odpowiedz
nie wiesz co to lewica i dla ciebie to każdy kogo zwyczajnie nie lubisz, bez względu na to jaką stronę poglądów reprezentuje?


@kot_z_wolnego_wybiegu: po pierwsze, lewica a lewactwo to różnica. Po drugie, program gospodarczy pisu to centralizacja, niszczenie drobnych przedsiębiorców, niszczenie samorządów, nadmierne rozdawanie socjalu. To niewątpliwie nie jest prawicowy program gospodarczy.
  • Odpowiedz
@kot_z_wolnego_wybiegu: I ile razy w praktyce lewica to zrealizowała, bo kończyło się to zawsze, tak jak robi to PIS


@moll: Chociażby kraje skandynawskie, które słyną z wysokich podatków ale i bardzo, bardzo dobrej edukacji. Edukacji, która stanowi przeciwieństwo modelu szkoły brytyjskiej czy amerykańskiej gdzie jest gradacja na placówki elitarne i podłe.

Kto by nie chciał być absolwentem Ivy League? Ale kogo na to stać. Nie jestem wielkim fanem
  • Odpowiedz
  • 7
@Ogorek95 było wyjaśnione wielokrotnie, i w tym wpisie. Prawicowy populizm to nie jest lewicowa gospodarka. Populizm polega m. in. na zbudowaniu wrażenia że robią coś wielkiego, choć nic wielkiego nie zrobili. Lewica nie opiera się na centralnym planowaniu, a na samorządności pracowniczej i wysokiej jakości administracji, żeby być w stanie skutecznie prowadzić politykę dla każdego obywatela, nie pomijając najsłabszych.

Dlatego też właśnie PO wraz z Pisem choćby po raz kolejny odwrócili
  • Odpowiedz
@pablosik: nadal pozostaje proste pytanie, kto i jak to zrealizował. Nie wyjaśniacie oboje tej prostej kwestii. Skup się na jednym kraju i to rozpisz
  • Odpowiedz
@kot_z_wolnego_wybiegu: Ja tylko potwierdzę, że polityka gospodarcza PiSu jest lewicowa. Od gimnazjum zresztą tak uczyli aż po historię myśli ekonomicznej. Oczywiście, że celem jest zadowolenie elektoratu, czyli biedniejszych, a zabieranie bogatszym. Wspólna własność środków produkcji jeszcze przed nami, ale zalążki w postaci multikoncernu Orlen, repolonizacji banków już mamy.
  • Odpowiedz
@Kempes: "lewactwo gospodarcze"XDD
Błagam, dajcie mi już co-opy pracownicze i kapitał w rękach pracowników, nie właścicieli firm.

Pis to przecieź zrobi, co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MYexodus: W końcu ktoś w miarę inteligentny. Ten podział na 'lewaków/prawaków', gdzie lewica: komuniści, gospodarka centralnie planowana, progresywni (co już się nie zgadza, bo większość państw komunistycznych była konserwami), a prawica: anarchokapitalizm, konserwatyzm, laissez-faire - jest okropnym uproszczeniem i nie mam pojęcia, jak ktoś mający tak płytką wiedzę, bo opiera się na tym założeniu, może wypowiadać się na jakikolwiek polityczny temat.
  • Odpowiedz
@pablosik: nadal pozostaje proste pytanie, kto i jak to zrealizował. Nie wyjaśniacie oboje tej prostej kwestii. Skup się na jednym kraju i to rozpisz


@moll: Ale co ja ci mam rozpisywać?
  • Odpowiedz
Centralizacja gospodarki czy chęć sterowania cenami to nie są cele lewej strony?! (ʘʘ)


@Kempes: Nie. Do szkoły nauczyć się odróżniać prawicę i lewicę.
  • Odpowiedz
o kolejna dyskusja w komentarzach gimbusów z zerową wiedzą na temat gospodarek krajowych i systemach politycznych xD Po południu macie naradę na temat napaści na Ukrainę? Czy spekulację na temat nft i krypto? A może uczycie się na sprawdzian z przyrki?
  • Odpowiedz