Wpis z mikrobloga

Spełnianie marzeń jest zajebiste! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dokładnie 7 lat temu zabrałem wtedy jeszcze moja dziewczynę na wakacje do pięknego Omanu. Spędziliśmy tam tylko 2 dni ale zakochaliśmy się tak bardzo ze postanowiliśmy wrócić tym razem na dłużej aby zwiedzić cały kraj.

W międzyczasie urodził nam się syn, wzięliśmy ślub ale marzenie żyło w nas przez cały ten czas.

W tym roku postanowiliśmy. Pakujemy się na 2 tygodniowy road trip. Bilety kupione, auto pic real zarezerwowane. Będzie się działo ()

Polecam ten stan, radość niesamowita.

#podrozujzwykopem i trochę #offroad
krzych0 - Spełnianie marzeń jest zajebiste! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dokładnie 7 lat temu zabrałe...

źródło: comment_1642847263ivxuxzozEpV7NBoTYpI61F.jpg

Pobierz
  • 18
@krzych0: kieruj się na Al Khaluf, a potem na południe wzdłuż morza. Wjazd albo przez piaszczystą drogę albo w czasie odpływu przez plażę. Jak będziesz na lotnisku albo w jakiejś księgarni, to poszukaj takiej ilustrowanej pozycji o offroadzie w Omanie - mają tam dużo zdjęć, informacji gdzie skręcić żeby trafić, czy namiarów GPS. Na Wahiba Sands ja się trochę pogubiłem, bo nie wiedziałem, gdzie jest droga, a bałem się wbijać
@Precypitat: dzięki za wskazówki, książki poszukam. Mam już jeden przewodnik z paroma delikatnymi trasami w górach i po piachu ale jeżeli poczujemy ze ogarniamy auto i teren to ruszymy odważniej w dzicz :).

Jeżeli masz jakieś wskazówki albo must see to dawaj, planujemy trasę i aktywności wiec wskazówki miłe widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bigger: nie będę oszukiwał ciebie ani siebie ze będę coś prowadził i wrzucał ale na koniec mogę się pokusić o jakieś małe podsumowanie kosztów i wrażeń ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@krzych0:
Z takich mniej standardowych to na pewno polecam
Al-Hazm fort,
targ rybny w Sinaw,
rezerwat żółwi (nawet w "niskim sezonie" można zaobserwować żółwice składające jaja),
tama na Wadi Dayquah,
Wadi Shab z jaskinią (trzeba tam kawałek przejść, a pierwszy etap podróży jest łodzią),
Wadi Tiwi (są bardzo ładne jeziorka jak się wysoko pojedzie w góry, jakiś lokals nas zabrał do jakiegoś szczególnie urokliwego),
Bimmah sinkhole to oczywistość, ale zwróć uwagę,