Wpis z mikrobloga

@scietydrwal: Nie ma to wielkiego sensu. Polska nie była wtedy słabym państwem tylko rozwalonym pod względem organizacji. Choćbyśmy mieli czołgi, to nie wiem czy to by pomogło, bo zaczęlibyśmy się tłuc nimi sami w walce o to który szlachcic zostanie królem elekcyjnym.
@dendrofag: mocarstwem RON mozna nazwać maksymalnie przez, bo ja wiem, 60 lat? Od Batorego do Władysława IV. Teraz pojawia się pytanie, czy takiego kolosa na glinianych nogach jakkolwiek da się nazwać mocarstwem.

Gdyby Rzeczypospolita była stabilna i ze zdrowym systemem, ktory nie zależał od kapryśnej i arbitralnej szlachty, podniosłaby się po ataku Szwedów i Moskali, a działania wojenne pewnie toczyłyby się tylko w Inflantach, Prusach i na wschodnich kresach. Nie wspominam
@scietydrwal: Harry turtledove napisał powieść "Guns of the South" w której południowoafrykanscy ekstremiści cofają się z w czasie i dostarczają kałachy dla armii generała Lee w trakcie wojny secesyjnej.
@scietydrwal: bardzo dobry pomysł, krwawe rozprawienie się z kozakami nic by nie zmieniło, a nawet przyśpieszyło upadek rzeczpospolitej. A 15 osoba drużyna z kałachami, nie wiele by Rzeczpospolitej dała, bo amunicja przy tylu wrogach Polski skończyłaby się raz dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli komuś dobro RON na sercu, to te karabiny powinien dać Kozakom, może wtedy sejm by się ogarnął i dał Kozakom równoprawną pozycję w
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Przeczytajcie książkę "www.1939.com.pl" M. Ciszewskiego i potem kolejne części tej serii. Przedstawia ona historię jak silny, duży oddział Wojska Polskiego z 2007 roku przenosi się w czasie na tyły niemieckiej armii 1 września 1939 roku.

@mroznykasztan: brzmi super, właśnie zamówiłem. Dzięki( ͡° ͜ʖ ͡°)
@scietydrwal: Bez kitu, jest podobno książka science fiction o podróżniku w czasie, który cofa się do połowy XIX wieku i daje Skonfederowanym Stanom Ameryki schematy do produkcji Automatu Kałasznikowa.
@mroznykasztan:

@Paranoija: @Radiativ: Przeczytajcie książkę "www.1939.com.pl" M. Ciszewskiego i potem kolejne części tej serii. Przedstawia ona historię jak silny, duży oddział Wojska Polskiego z 2007 roku przenosi się w czasie na tyły niemieckiej armii 1 września 1939 roku.


O to, to! Jeszcze lepiej - przesłuchajcie sobie słuchowiska!

Ktoś zna książki podobne do tej serii?