Wpis z mikrobloga

Podlaczylem antne zewnetrzna lte, zasieg wzrosl z 2do 5 kresek ale mam problem z lagami csgo gorszymin niz bez anteny. Jak robie speedtestto to wyglada jakby na poczatku byl duzy transfer, potem spada i co jakis czas jakby zacina sie ten transfer np. 2 sekundy stoi 15.01 potem 3 sekundy stoi 15.60 nie ma takiej plynnosci, ze pokazuje na zywo aktualny transfer ci do 0.01 jak np. Robie telefonem to co 0.1 sekundy sie zmienia predkosc. Co moze byc powodem? Lipna antena?

Parametry anteny w hmanager niby zdecydowanie lepsze niz na wewnetrznej

#lte #plus #internetmobilny #orange #play
  • 12
@Mikrosoft: ani antena ani zasięg nie ma nic do tego, przy dwóch kreskach spokojnie wyciąga się 30-50Mbit na LTE zarówno w Orange, T-Mobile jak i Plusie.
Problemem są uplinki od btsa, albo styki zewnętrzne sieci operatora (to w orange)
@Mikrosoft: bez anteny to masz szczątki zasięgu na 1800, ale jesteś tam chyba sam w okolicy, bo masz zerowy poziom zakłóceń i wysoki SINR. Z anteną sygnał jest jedynie znośny. Dlatego ciekawi mnie co to za antena i zakryłeś BTS, więc nie wiadomo czy wisi na nim 2600. Im wyższe pasmo, tym mniejszy ping i większa pojemność sieci. Zapewne jak obciążasz router to on załącza agregację 900+1800, a to w Plusie
@NieoznaczonaReklama xD na antenie wewnetrznej na 2 kreski 1800 mam lepszy download niz na zewnetrznej przy max zasiegu 5 kresek, najbardziej zastanawiaja mnie "zamrozrnia" na speedtescie, gdzie co chwile mam zaciecia predkosci np. 15.02 przez 3 sekundy a potem plynnie zmienia sie 15.xx i za chwile znowu zacircie predkosci na 3 sekundy 16.01 . Co to moze byc? Na wewnetrznej w nocy mam nawet 30mbs plynne a na zewnetrznrj lipa, jakies freezy,
@Mikrosoft: na taką odległość to tylko antena paraboliczna i wtedy na 2600 jedziesz z pełną mocą. To co obserwujesz to jest normalne przy takiej odległości, po prostu traci zasięg z jakiegoś powodu. Czasem przestawienie routera czy anteny 20 cm w jakąś stronę załatwia sprawę, czasem na torze Twojej transmisji odbywać się może inna o większej mocy. Tego się nie da ustalić tak łatwo. Wystaw ten router za okno w stronę BTS