Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie, że są ludzie, którzy wstają o 5:00 rano, na pół śpiąco idą w mrozie do samochodu, skrobią szyby, potem jadą gdzieś do jakiegoś magazynu czy do innej fabryki smrodu na zadupie pod miastem i tyrają tam z jakimiś prostymi ludźmi fizycznie, przy akopaniamencie przekleństw, w hałasie, w pyle i smrodzie i zarabiają za to #!$%@? 4 koła xD
Brzmi jak jakaś alternatywna rzeczywistość. Wracają o 15:00 do chaty i nie mają na nic siły tylko zjeść obiad i przed tv i tak dzień w dzień. jaaaapieeeeerrrrr...

#przegryw #programowanie #programista15k #pracbaza #januszex
  • 196
  • Odpowiedz
@sikalafou: Jest taki moment przełomowy w zarobkach myślę ze to jest jakieś 3k na rękę na osobę, kiedy to człowiekowi starcza na standardowe życie i może sobie "pozwolić". Zaczyna kupować pierdoły, inwestować i bawić się życiem. Poniżej to jest wegetacja i walka o przeżycie.
  • Odpowiedz
@sikalafou: Ale o co tobie chodzi właściwe ? Każdy ma inne życiowe ambicje. Jeden będzie pracować na produkcji za 2,5 k netto i tak do emerytury i nie widzi w tym problemu, a mto inny będzie w budowlance dymac za 8 k i fakt będzie #!$%@? fizycznie. Co do zarobków to akurat jesteś w błędzie bo w wykończeniówce idzie zarobić po 20-40 tys. Miesięcznie i to robiąc sam plus mając
  • Odpowiedz
@sikalafou: masz niesamowicie zamkniętą głowę - to, że Ty nie zbudowałeś takiego biznesu albo żaden twój znajomy nie znaczy, że się nie da. Sam mam przykład w mojej miejscowości - w 14 lat od totalnego zera i garażu do największej firmy w Europie w swojej dziedzinie i nie jest to żadna IT, a firma z branży motoryzacyjnej. Z innych przykładów zobacz sobie Szymon Banaś na instagramie, tak samo wielomilionowy biznes
  • Odpowiedz
@Switzy: Tak, tak. Już się wyżej odnosiłem do tych wielce od zera do bohatera, za którymi stoi stary, który oddał synkowi hektary na sprzedaż żeby miał na biznes, albo miał układy partyjne, załatwił milionowy kredyt i ustawił przetarg xD Łykacie te kolorowe historyjki o milionerach na youtubie jak pelikany.
  • Odpowiedz
Jest taki moment przełomowy w zarobkach myślę ze to jest jakieś 3k na rękę na osobę, kiedy to człowiekowi starcza na standardowe życie i może sobie "pozwolić".


@dielel_: Pozwolić? Chyba na lepszy, skórzany pasek, żeby sie powiesić.
  • Odpowiedz
Bo jeśli tak to zmartwię Cię ale 4k na magazynie idzie zarobić i to mając lekko ponad 20 lat :D


@kidos: akurat mając poniżej 26 lat to łatwiej ci zarobić 4k na magazynie niż jak będziesz starszy

  • Odpowiedz
@Switzy: Na Koniec lat 90' to był taki dziki zachód, że z dobrymi układami się załatwiało kredyt pod zakup nieruchomości 5 mln bez wkładu własnego na dowód osobisty jak miałeś odpowiednie nazwisko :D ale co ja wam będę gadał jak wy wiecie lepiej bo chłop na instagramie napisał :D
  • Odpowiedz
@sikalafou: Może i w fabryce smrodu, ale raz na miesiąc mamy deputat i możemy sobie odlać jakiś fajny kształt i zabrać do domu. Kierownik też spoko, jak ma dobry dzień to pozwoli zostać na płatne nadgodziny to można jeszcze bardziej dorobić. Raz przed świętami zrobił wigilię na hali, to przyniósł ciasto, barszcz z uszkami i inne takie. Nawet dyrektor przyszedł, w ten dzień obniżyli nam dzienny cel w ramach prezentu
  • Odpowiedz
@sikalafou: Widać nie wiesz ile kosztuje robocizna za zrobienie np. łazienki. Za taka łazienkę w bloku 8-12 m2 fachowcy biorą od 5 do 15 tysiecy bez materiału. Łazienek w miesiącu zrobią 4, matematykę zostawiam tobie. Może i jesteś programista i zarabiasz te mityczne 15 k ale niestety w wykończeniówce idzie zarobić więcej i musisz się z tym pogodzić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz