Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie, że są ludzie, którzy wstają o 5:00 rano, na pół śpiąco idą w mrozie do samochodu, skrobią szyby, potem jadą gdzieś do jakiegoś magazynu czy do innej fabryki smrodu na zadupie pod miastem i tyrają tam z jakimiś prostymi ludźmi fizycznie, przy akopaniamencie przekleństw, w hałasie, w pyle i smrodzie i zarabiają za to #!$%@? 4 koła xD
Brzmi jak jakaś alternatywna rzeczywistość. Wracają o 15:00 do chaty i nie mają na nic siły tylko zjeść obiad i przed tv i tak dzień w dzień. jaaaapieeeeerrrrr...

#przegryw #programowanie #programista15k #pracbaza #januszex
  • 196
  • Odpowiedz
@sikalafou: budowlańcy zaś do tego nigdy nie jebią 8h tylko minimum 10h a często jak nie ma sniego to i 12h.

Ja po 3 miesiącach 12h dziennie na budowie + w soboty tylko 8h dostałem takiego kopa na kolejnym roku na studiach...
Ale i zyskałem szacunek do tych bądź co bądź prostych ale ciężko tyrajacych istot.
  • Odpowiedz
@kobrys13: znajomy zrobił tak z synem. #!$%@?ł się na studiach to go stary wziął do siebie do brygady na budowę na wakacjach. Nie ma lepszej motywacji do nauki jak zetknięcie się z takim życiem i z takimi ludźmi. Życie jak za karę.
  • Odpowiedz
@sikalafou: Żeby nie było - lubię budowy, lubię budować, lubię majsterkować etc jestem sprawny.

Ale jak poprawcowałem 12h pt-pt i 8h w soboty - jak poczułem że nie mam siły i przede wszytkim czasu na życie, na dziewczynę którą miałem etc...
Nie chcę takiego życia dla siebie - szanuję budowlankę i myślę, że dzięki temu miałem tak dobrą relację z ekipą budowlaną na budowie swojego domu.
Trochę też robię sobie sam
  • Odpowiedz
@sikalafou: tez tak miałem. W liceum piłem, imprezowalem nonstop itd i ojciec mnie wysłał do znajomego do firmy co robiła hydraulikę, po 2 miesiącach odtykania obsranych kibli, noszenia gruzu z jakiś realizacji itd spiąłem sie do nauki i teraz po kilku latach jestem programistą, i swoją drogą ten post twoj mnie rozbawil, choć to trochę śmiech przez łzy bo jakby nie pare zbiegów okoliczności to sam bym tak skończył.

Lubię np
  • Odpowiedz
@kobrys13: @keczynski: i wyobraźcie sobie, że nawet na wykopie młodzi ludzie potrafią propsować pracę fizyczne i traktować to jako wygryw, jakiś spawacz, albo wykończeniówka, jaaapieeeerrrr... Mam kumpla wykończeniowca, zamówień rok w przód, naprawdę dobry... to jak on jest #!$%@? fizycznie to się w głowie nie mieści. Wszystko go boli, kręgosłup rozwalony.
O spawaczach nie mówię nawet bo każdy kto ma więcej niż 60 IQ wie, że to jest samozaoranie organizmu
  • Odpowiedz
młodzi ludzie potrafią propsować pracę fizyczne


@sikalafou: Bo źle do tego podchodzisz - bardzo źle.

Źle jest rozpoczynać pracę fizyczną i nic ze sobą nie robić - wszystko co wspominasz - spawacze, meblarze nawet wykończeniówka.

Ci co zaczynają jako fizole i końćzą jako fizole to jest najsłabsza grupa. Większość moich znajomych, którzy zaczynali jako fizole w tej chwili prowadzi firmy w tych branżach i zatrudnia po 10+ osób.

Największym wygrywem jest
  • Odpowiedz
@kobrys13: nie wierzę w bajeczkę o twoim kuzynie, zwykła imaginacja wyprodukowana przez ciebie na potrzebę przeforsowania swojej tezy (często spotykane zachowanie w internecie), a ci co zakładają swoje firmy i zarabiają gruby sos to mniej niż promil. Mam w rodzinie gościa, który ma firmę budowlaną od kilkunastu lat i wierz mi, że nie chciałbyś być na jego miejscu, co chłop jest #!$%@? psychofizycznie. Jakby nie żona bogata z domu, która nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@m0rgi: 30 lat dziecko, które mieszka na swoim od 7 lat xD

@sikalafou: Jeśli to prawda to dalej jesteś dzieckiem ale mentalnie pisząc takie wysrywy.

  • Odpowiedz
@wellwellwell: Nie, po prostu jestem pewnie trochę starszy, dosyć dobrze orientuję się w biznesie i wiem jak wygląda budowa biznesu w Polsce, ile ona trwa, w jakich branżach jak bardzo jest ciężko. Więc tak, historyjki o kuzynach tokarzach, budujących wielomilionowe biznesy do 35 roku życia wsadzam między bajki.
  • Odpowiedz
@sikalafou: po szkole tak pracowalem, teraz X lat pozniej w it nie jestem w stanie sobie wyobrazic powotu do takiego funkcjonowania. Niby patrzac na to ile sie ucze to pewnie wyjda 1,5 - 2 etaty i nawet jako #programista20k nie wyglada to na niewiadomo ile, ale sam komfort psychiczny (praca zdalna, robota szuka ciebie, lubienie tego co sie robi) jest tego wart
  • Odpowiedz
@keczynski: Nie dopisałem, że chyba jedyna branża gdzie można od zera zbudować wielomilionowy biznes w Polsce to IT. Uprzedziłeś. I w takie historie mogę uwierzyć, zresztą sam byłem/jestem świadkiem i/lub częścią podobnych.
  • Odpowiedz
Nie dopisałem, że chyba jedyna branża gdzie można od zera zbudować wielomilionowy biznes w Polsce to IT. Uprzedziłeś. I w takie historie mogę uwierzyć, zresztą sam byłem/jestem świadkiem i/lub częścią podobnych.


@sikalafou: *bez politycznych układów i pożyczki od ojca 6 mln zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz