Wpis z mikrobloga

@hudi77: szkoda, że nie pochwalili się jakie mamy bloki energetyczne i ile lat smacznie spały misie. Kiedy to wszyscy modernizowali energetykę węglową (w tym Niemcy) a "my" remontowaliśmy zabytki.
  • Odpowiedz
@ediz4: czyli za okolo 40mld rocznie wydawane na 500+ można stawiać sobie jeden blok elektrowni jądrowej o mocy 1-1.6 GW
Brzmi dobrze, jakbyś inwestowali to odpowiednio to byśmy mieli perspektywie 6GW, minimum.
  • Odpowiedz
@Krzyszy: fajnie brzmi, ale to nie jest taki czysty wydatek, tylko kreowanie pieniądza, bo są one wydawane w gospodarce, część wraca w podatkach itd.


@Leniwiec1: wydatki na elektrownię atomową tak samo są wydawane w gospodarce i część wraca w podatkach
  • Odpowiedz
@abraca: nadal więcej niż część elektrowni Polsce , a przy okazji przyszłościowe i perspektywiczne.

Pytanie czy jeden blok w elektrowni jądrowej, który produkuje więcej niż niektóre elektrownie w Polsce - można nazwać elektrownia, myślę że można :)
  • Odpowiedz
@StaryMadryElf:

Koszt budowy bloków jądrowych do 2040 roku wyniesie ok. 105 mld zł, oceniają ekonomiści z Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE)....

Plany zakładają uruchomienie 6 bloków o łącznej mocy przynajmniej 3,9 GW przed 2040 rokiem, co przekładać się to będzie na ok. 16 proc. produkcji energii elektrycznej netto w 2040....
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ediz4: Choćby to że nie wspomina co zrobił PIS z dziesiątkami miliardów że sprzedaży praw emisji co2 a przerzuca opłaty na odbiorców jakby tych pieniędzy nie było.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ediz4: To że dostawca przez to że państwo nie inwestuje w energetykę albo inwestuje jak w Ostrołęce na końcu tego łańcucha jestem ja z podwyższonym rachunkiem przez złodzieji z PIS.
  • Odpowiedz
@piro111: W bardzo małych stężeniach, tak. Całą tablicą mendelejewa. Ale co roku spalając węgiel bardzo się staramy, żeby było tego więcej. No chyba samo nie znika. Czy z ujściem komina może jednak wszystkie problemy znikają? Chyba pora stawiać spalarnie śmieci.
  • Odpowiedz