Wpis z mikrobloga

@Krzyszy: Dodaj jeszcze ile dotacji do węgla dajemy i oszacuj koszt utylizacji 1000 ton rtęci i ołowiu oraz 100 ton uranu i toru, które elektrownie rozsiewają w powietrzu, a na co zezwalamy im bez dodatkowych kosztów.
  • Odpowiedz
@Krzyszy: żebyś się nie zdziwił, do tej pory koszt polskiej elektrowni atomowej to około 400 mln PLN, a jeszcze nic nie powstało:

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/atom-w-polsce-jeszcze-nie-powstal-a-juz,2,0,2422018.html

w tej chwili mówi się już o 75 mld PLN, a zaraz zrobi się z tego 100 przez inflację, dolicz do tego że to będzie robił
PISS więc jakieś 150 mld PLN trzeba liczyć, bo jeszcze ich kacyki muszą
  • Odpowiedz
  • 130
@Krzyszy innymi słowy możnaby stawiać jedną elektrownię rocznie. Albo półtorej piramidy Cheopsa rocznie. Albo wysyłać co roku nowy teleskop Webba. Albo dwa akceleratory CERN rocznie. To tak jakby ktoś chciał sobie zwizualizować ile kosztuje to, że jeden mały człowiek zrobi wszystko aby rządzić.
  • Odpowiedz
@Leniwiec1: prawda, natomiast tutaj też są inne zyski
1. Rozwój gospodarki pod elektrownie
2. Praca
3. Emisje
4. Większa niezależność w prądzie
5. Nie musieliśmy kupować taka ilość pradu
  • Odpowiedz
oszacuj koszt utylizacji


@abraca: Odpadów radioaktywnych się nie utylizuje a składuje najczęściej obok reaktora. Oszacowuje koszty na 15 zł

oraz 100 ton uranu i toru, które elektrownie rozsiewają w powietrzu


To ten dym z elektrownii atomowych to uran, a nie para wodna? Człowiek uczy się całe życie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@maad: Mówiłem o węglowych. I nie liczyłem utylizacji 100x większych ilości w popiołach (liczyłem 99% wydajność filtrów), którą się "utylizuje" sypiąc pod nowo budowane drogi itp
  • Odpowiedz