Wpis z mikrobloga

Dlaczego niektórzy jak pracują w stresującej pracy w korporacji i nie potrafią sobie z tym poradzić sięgają po leki od psychiatry, np. psychotropy i próbują na siłę pracować, a znam osoby które są takie że wolą się zwolnić zamiast stresować i nawet iść do roboty na kasę. Poznałem takich ludzi i takich. Czym te zachowania są uwarunkowane?

#korposwiat #psychologia #pracbaza #pracait
  • 32
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaca_66: też często myślę o zmianie pracy, pójściem całkiem inną bezstresową droga ale potem zastawiam się nad tym:jak ciężko będzie mi znalezc inną pracę, jak wiele trudu kosztować będzie mnie wyrównanie poziomu z obecnym itp itd.. Tym samym szybko wybieram stres¯_(ツ)_/¯ nie wiem jaki mechanizm za to odpowiada, możliwe że chcąc nie chcąc dążymy do autodestrukcji
@jaca_66:

#!$%@?ł do Niemiec pracować fizycznie


Pewnie nie miał rodziny, kredytu i miał bardzo prostą decyzję.
Ludzie mając rodziny, kredyty i zobowiązania nie mogą tak łatwo zmienić stylu życia, albo traktują to jak fanaberię, która im przejdzie.

Praca na kasie - no spoko, zarobisz 3000 netto. A masz kredyt na mieszkanie 2500 netto i dziecko, które musi jeść i chce chodzić na zajęcia dodatkowe.
Ciężko o bezstresową i jednocześnie dobrze płatną
Dlaczego niektórzy jak pracują w stresującej pracy w korporacji


@jaca_66: bo korporacja z zalozenia jest zgrupowaniem osob zajmujacych sie - i lubiacych - ta sama tematyke (korporacja prawnicza, korporacja budowlana, itp.).
wiec jesli sie jest rolnikiem, a pracuje sie w korporacji wydobywczej to czego oczekiwac jesli nie lez i mizernosci?
@jaca_66: Mówimy tutaj o skutkach długofalowych. Ale dziecko chce jeść dzisiaj, bank o kredyt upomina się dzisiaj. A Wielu z nas rezygnuje z większych profitów w przyszłości dla mniejszych profitów już teraz, bo potrzeba już istnieje.
@jaca_66: @Niegodnik: nie mam ani dziecka ani kredytu, ale wielu moich znajomych w korpo ma dzieci i kredyt.
Jak niby maja zarobic to 800 000 na mieszkanie albo dom? Czy mieszkanie 60 metrów i 1-2 dzieci to życie ponad stan dla osoby zarabiajacej 7-10k netto?