Wpis z mikrobloga

Dlaczego niektórzy jak pracują w stresującej pracy w korporacji i nie potrafią sobie z tym poradzić sięgają po leki od psychiatry, np. psychotropy i próbują na siłę pracować, a znam osoby które są takie że wolą się zwolnić zamiast stresować i nawet iść do roboty na kasę. Poznałem takich ludzi i takich. Czym te zachowania są uwarunkowane?

#korposwiat #psychologia #pracbaza #pracait
  • 32
  • Odpowiedz
@jaca_66: domyślam się że nie po to posiwecali czas na naukę i chcą gdzieś dojść wyżej żeby nie żyć za minimalną krajową, zmiana pracy to czasem nie taka prosta sprawa, znam firmy które dają umowę z rocznym okresem wypowiedzenia...
  • Odpowiedz
@Niegodnik: wśród moich znajomych i mnie priorytetem jest wygodne życie i korzystaniem z jego uroków + dla nich dobro dzieci. Czy praca w korpo stresuje bardziej niż praca w sklepie na wsi u Janusza? Nie wiem. Ale wiem że jest dużo gorzej płatna i dużo mniej wygodna.
Żyjemy w takich czasach, że bez kredytu młoda osoba bez wsparcia rodziców nie kupi mieszkania. Można wieść życie wagabundy, wynajmować, łapać się prostych zajęć,
  • Odpowiedz
@caslin: no i co ja niby mam na to odpowiedziec? no tak jest. ale zanim pomyslisz o zalozeniu rodziny to najpierw ogarnij temat. swiat jest szeroki, to nie sredniowiecze, ze trzeba bylo zostawac na ojcowiznie
  • Odpowiedz
@jaca_66:

Ja wychodzę z założenia, że "tego kwiatu jest pół światu" - nie ta praca to inna. Życie jest za krótkie żeby się użerać z debilami.

Pracowałem na stanowiskach analitycznych w sporych korpo i #!$%@?ło mnie, że zabierałem robotę do domu. Nawet jak nie chciałem to nieraz budziłem się w nocy bo miałem jakiś pomysł i czekałem do rana żeby wypróbować.
Teraz kopię rowy i mam luzik.
  • Odpowiedz
@jaca_66: prędzej rezygnują z takiej pracy na rzecz gorszej, bo się do tego nie nadają. Nie łączyłbym korpo = chroniczny stres, bo to mylne przypisywanie cech danemu obiektowi.

Psychotropy można też brać z powodu niespełnionych ambicji.
  • Odpowiedz