Wpis z mikrobloga

#!$%@? które stworzyły wszystko spod znaku "Delta", powinny stanąć przed plutonem egzekucyjnym. Zna ktoś jakieś wtyczki które zabezpieczą rodzicielkę moją najkochańszą przed instalowaniem wszelkich syfów, toolbarów itp? Nawet nie mogę zmienić strony startowej w firefoxie, cały czas ta #!$%@? delta wyskakuje

#deltasearch #internet #firefox
  • 9
@kobiaszu:

Z poziomu samego Firefoxa nie wystarczająco. Obecnie domyślnie ma ustawione:

extensions.autoDisableScopes = 15
czyli wszelakie rozszerzenia nie zainstalowane bezpośrednio przez użytkownika będą domyślnie wył. (chyba że coś zmieniałeś)

..i tyle teorii bo to gówno pomoże - delta dziś (podejrzewam) atakuje bezpośrednio kat. firefoxa i #!$%@? swoje ustawienia (jak rasowy malware). Więc musisz się jej pozybyć wpierw delty + dobry AV / antymalware aby zabezpieczyć się
@kobiaszu: wywaliłeś całą Deltę? Po restarcie systemu też czysto?

@mBartek89: delta instaluje się zazwyczaj wraz z softem pobieranym, więc może użyj innych tagów (#windows, #pytanie ?)... z poziomu #firefox tego nie zablokujesz co najwyżej ktoś poleci Ci jakieś WOT czy inne dodatki

ostrzegające
przed złymi witrynami (i tak nie w 100%)

PS nie znam się aż dobrze na AVkach

osobiście obstawiłem po prostu ostrożność oraz instalowanie nowości przez sandboxie
@kulmegil: Tak, dla pewności jeszcze raz sprawdziłem. Do tego poszedł AdwCleaner i CCleaner, Adblock, coś tam jeszcze AVG wykrył i zrobiło się czysto. Firefox był doprowadzony do tego stanu, że co 3 minuty wywalał nowe okno z reklamą jakieś #!$%@? gry i jak się zostawiło na godzinę odpaloną przeglądarkę to 20 okien było otwartych - katastrofa

@mBartek89: Na pewno zmiana na uprawnienia administratora, zdrowy rozsądek i czujność w czasie instalacji
Na pewno zmiana na uprawnienia administratora, zdrowy rozsądek i czujność w czasie instalacji czegokolwiek.


@kobiaszu: (#) Tak, tylko takie tłumaczenia nie trafiają do ludzi. Ja wiem co to za badziew i gdzie się go spodziewać, ale co chwilę wywalam to gówno z kompa brata/kuzynki/kogoś tam. Samo tłumaczenie nie pomaga.