Wpis z mikrobloga

@Zielony_Ogr: 36,400,000. To jest liczba inteligentnych cywilizacji, których możemy się spodziewać w naszej galaktyce- według słynnego równania Drake’a. Od ostatnich 78 lat wysyłamy w kosmos wszystko, co jest związane z naszą cywilizacją- nasze radio, naszą telewizję, naszą historię, nasze największe odkrycia. Wykrzykujemy swoją obecność co sił w płucach, zastanawiając się, czy jesteśmy sami we wszechświecie. 36 milionów potencjalnych cywilizacji, prawie wiek nasłuchiwań i nic. Jesteśmy jedyni.

Tak mi się wydawało jeszcze
@krytyk1205:
Ten świat otrzymał wysłaną przez was wiadomość.
Jestem pacyfistą. Wasza cywilizacja ma szczęście że odebrałem ją pierwszy. Ostrzegam. Nie odpowiadajcie! Nie odpowiadajcie!! Nie odpowiadajcie!!!
Po waszej stronie są miliony gwiazd. Jeśli nie odpowiecie, mój świat nie zdoła ustalić źródła transmisji.
Ale jeśli odpowiecie, od razu zostaniecie zlokalizowani. Wasza planeta stanie się celem inwazji. Wasz świat zostanie podbity! Nie odpowiadajcie! Nie odpowiadajcie!! Nie odpowiadajcie!!!
Ciekawe, że w tamtych czasach kobieta na rysunku była pewnie uważana za modelową, przeciętną kobietę, a dzisiaj o kobiecie z takimi masywnymi nogami wykopki napisałyby, że jest ulana.