Wpis z mikrobloga

@Maciej123:

zgadza się, są tam wydzielone miejsca. Ale parkują najeżdżając na chodnik. Miejsca są chyba równoległe, ale nie jestem pewien

Hmmm, coś mi to przypomniało.

Na zdjęciu jest Aleja Niepodległości w Rzeszowie. Od białej linii do końca miejsca dla pieszych jest ponad półtora metra. Nawet na zdjęciu widać, że samochody wystają, czasami o kilka cm, czasami o pół metra. Chociaż nadal zostaje bardzo dużo miejsca, to co jakiś czas jakiś
p.....o - @Maciej123: 
zgadza się, są tam wydzielone miejsca. Ale parkują najeżdżając...

źródło: comment_1642345670eZ2ZQxcdvQjpfUbCpCoBHa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Rezultaty takiego myślenia "że miasto powinno oferować każdemu miejsce parkingowe" widzimy m.in. w USA.


@TheJaster: Dlatego na zdjęciu zamiast rozległych odkrytych parkingów masz kilka budynków, które prawdopodobnie są piętrowymi parkingami. Może się okazać, że w praktyce będzie więcej miejsc jak na zdjęciu po lewej. Po prostu trzeba te miejsca robić z rozmysłem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@fanicieplegobigosu:

Chodzi właśnie o to żeby ludzie zaczeli korzystać z komunikacji miejskiej a nie mieli 2 auta na jedno mieszaknie

Uwielbiam to p---------e.
Jak według tej twojej światłej myśli, każdy będzie z---------ł z siatami ze sklepu tym zbiorkomem, to się ten zbiorkom zesra jeszcze szybciej niż auto u większości osób...
  • Odpowiedz
@oakduck: Jak ciśnie tak, że nie da już rady to owszem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do parkowania to słabe porównanie, bo mogliby zaparkować 3km od domu i przenieść dzieciaki i zakupy, no ale może jednak wolą tego nie robić.
  • Odpowiedz
@Tomsz1989 porównywanie srania do wanny do swobodnego przejścia gdzie nikomu się nie wadzi. Tym bardziej że ludzie na dachu nie zaparkują. Oj wychodki, pomyślcie czasem o kimś a nie tylko o własnej dupie, której do tego nic tam nie blokuje
  • Odpowiedz
@bruuh: Ale p---------e, każdego dnia masy ludzi jeżdżą zbiorkomem i dają radę. Po prostu wygodniej jest autem i dlatego jest to przywilej a nie obowiązek.
  • Odpowiedz
@Bomfastic: te masy mają pewnie przystanek na swoim osiedlu i drugi końcowy pod swoim zakładem pracy... to że duzo ludzi jeździ komunikacją miejską nie oznacza że drugie tyle albo i więcej nie ma takiej możliwości
  • Odpowiedz
  • 1
@bruuh widzę, że to jest chyba nowe osiedle więc podejrzewam, że jest garaż podziemny z miejscami postojowymi tylko cebula mocno i nie kupują miejsc postojwoych tylko parkują na chodnikach.
  • Odpowiedz
@Maciej123:
Problem jest taki, że w dużych polskich miastach buduje się kilkupiętrowe karły. Zamiast jego w c--j szerokiego osiedla powinny stać dwa bloki po 25 pięter, żeby pomieścić tyle samo ludzi co ciągnące się kilometr osiedle, a resztę miejsca przeznaczyć na parkingi, park, plac zabaw, budynek handlowo-usługowy i inne użyteczne rzeczy. Takie 4-piętrowe karły to sobie w Polsce powiatowej można stawiać, gdzie jest dużo miejsca bo nikt tam nie chce
  • Odpowiedz
ktoś kto potrzebuje dojechać autem do pracy ma parkować 2km dalej?


@jv6kub: Yes. Dlaczego ja mam miec zablokowany chodnik? To jest problem kierowcy a nie pieszego i nie ma powodu, żeby samochodziarz problem rozwiązywał kosztem pieszego.
  • Odpowiedz
@instalacja: niestety niektórzy kier0wcy są zrośnięci ze swoim gruzem i oddalenie się od niego na więcej niż 100 metrów spowoduje zgon sam0chodziarza xD
  • Odpowiedz
@Maciej123: nie no, ja ironizuję. Kierowcom zawsze za mało miejsc będzie, a jak ktoś kupuje mieszkanie bez miejsca postojowego to nie należy mu się nic od miasta czy reszty społeczeństwa, bo niby z jakiej racji?
  • Odpowiedz
@fanicieplegobigosu: Typowy społeczniak xD
Auta niepotrzebne - komunikacja jest idealna. Nie każdy żyje zakupami w żabce dla 1 os. i odbijaniem karty na zakładzie.

Rozumiem, że jeżeli w gospodarstwie domowym pracują 2 osoby które pracują na obrzeżach bo zmienili np. pracę to powinni tracić 3h dziennie na jechanie cudownymi tramwajami, albo zapierdzielać w zimie rowerem. W myśl - w Holandii też jeżdzą...

Jak ja nie lubię takich ludzi...którzy tworzą swój
  • Odpowiedz
@fanicieplegobigosu: pora pogodzić się z tym że przepisy jedno a rzeczywistość drugie, ci ludzie tam na pewno mieszkają, dzisiaj każdy ma samochód a często na jedno mieszkanie przypadają po 2-3, zgłoś skarge do miasta że nie umieją liczyć i żeby zbudowali parking


@bruuh: Dlaczego np. na zachodzie jakoś te przepisy ludzie przestrzegają, a im dalej na wschód to już ludzie maja to w dupie?

Ja bym tam policję
  • Odpowiedz