Wpis z mikrobloga

@fanicieplegobigosu:

Ale czy ktoś ich zmuszał do kupienia mieszkania na osiedlu daleko od komunikacji ? Gdy ludzie kupowali mieszkania na tym osiedlu to wiedzieli w jakich warunkach przyjdzie im mieszkać, jak wygląda okolica. Uważam, że nie powinno się budować w miejscach gdzie nie ma komunikacji miejskiej a deweloper powinien w jakiś sposób partycypować w kosztach budowy komunikacji na osiedle które chce wybudować i to jest rozwiązanie problemu a nie budowa kolejnych
  • Odpowiedz
Już widzę jak parkujesz z grzeczności swoją Fabie 1.2 MPI 5km dalej po powrocie z pracy o godzinie 22 - byle nikomu nie przeszkadzać i szanować ŚWIĘTE prawo ruchu drogowego. Wiadomo, PAN nie narysował białej kreski to nie można stanąć xD


@jv6kub: Misiu, ale miało być na poziomie.

Ta fabia to miała mnie obrazić czy co? XD Masz kompleks małego przyrodzenia, nie? XDD
Widzisz, kupując mieszkanie kierowałem się czymś więcej niż
  • Odpowiedz
To, że kierowca nie ma gdzie zaparkować nie znaczy, że może parkować na chodniku. Deweloper buduje tyle miejsc parkingowych ile wskazują odpowiednie przepisy. Czas się pogodzić z tym, że nie zawsze będzie gdzie zaparkować.


@fanicieplegobigosu: To, że pieszy chce gdzieś dojść, nie znaczy, że musi mieć taką możliwość. Deweloper buduje tyle chodników i takiej szerokości jak wskazują odpowiednie przepisy. Czas się pogodzić z tym, że nie zawsze będzie możlwiosć przejścia. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
To, że pieszy chce gdzieś dojść, nie znaczy, że musi mieć taką możliwość. Deweloper buduje tyle chodników i takiej szerokości jak wskazują odpowiednie przepisy. Czas się pogodzić z tym, ze nie zawsze będzie możlwiosć przejścia. ¯_(ツ)_/¯


@DyG121: Interesujące, że wskazujesz chodzenie jako jakiś niesamowity przywilej, mimo że rodzimy się z nogami, a nie z samochodem XD
Ogólnie to prawda, jeśli nie byłoby jak się przemieszczać po osiedlu (co jest dość często
  • Odpowiedz
@korporacion: Tam, gdzie jest miejsce, np. na parkingu. Albo nigdzie, bo posiadanie auta nie jest obowiązkowe.

Kupując tam mieszkanie chyba było jasne ile jest miejsc czy może po spisaniu aktu notarialnego ktoś przyjechał i je zabrał? XD
  • Odpowiedz
@instalacja: Generalnie piję do tego, że parkingi są potrzebne i trzeba je zwyczajnie zrobić, a nie mówić ludziom żeby pozbyli się samochodów. Jak ludzie gdzieś ścinają drogę przez trawnik, to po prostu się tam robi nowy chodnik, a nie grodzi teren. Tak samo jak jest zapotrzebowanie na parking, to uważam że należy go tam przewidzieć.
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: > Tutaj już nie przesadzaj, bo poza srebrnym autem każdy stanął tak że i wózek się spokojnie zmieści.

Kostka na chodniku ma wymiar 10x20. Auto na pierwszym planie zostawiło 90cm a powinno zostawić 150cm wolnego miejsca.

No to jak się ich nie buduje to masz to co masz xD Twoje myślenie jest na zasadzie "niech ludzie się pozbędą samochodów" i co wtedy?


Tak jak pisałem rozwiązaniem jest rozwinięcie komunikacji miejskiej
  • Odpowiedz
Generalnie piję do tego, że parkingi są potrzebne i trzeba je zwyczajnie zrobić, a nie mówić ludziom żeby pozbyli się samochodów. Jak ludzie gdzieś ścinają drogę przez trawnik, to po prostu się tam robi nowy chodnik, a nie grodzi teren. Tak samo jak jest zapotrzebowanie na parking, to uważam że należy go tam przewidzieć.


@DyG121: Rozumiem, ale trzeba też zrozumieć, że posiadanie auta to prawo, a wręcz przywilej, nie obowiązek. Wygospodarowanie
  • Odpowiedz
@Murasame: oj no tak bo mieli tyle mieszkań do wyboru bo budują się tysiące mieszkań tygodniowo, a wiadomo że w polsce każdy zarabia 30k/mies i może wybierać co mu sie podoba
  • Odpowiedz
taki gruby jesteś że nie możesz przejść? Przecież tam jest dużo miejsca. Więcej wyrozumiałości i mniej spinania dupska o takie pierdoły


@zloty_wkret: Pysiu, bycie grubym nie jest nielegalne, a takie parkowanie owszem.

Może wgniotę ci maskę, ale więcej wyrozumiałości i mniej spinania się o takie pierdoły, co? To tylko rzecz przecież ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bruuh: ja nie jestem po prostu fanem zwalania wszystkiego na dewelopera

Masa ludzi to zwyczajne swinie i dzbany i jak nie postawisz slupka to zastawia ci nawet wejscie do klatki

Czesto widze takie zjawisko ze ludzie maja miejsca do zaparkowania a i tak wola stanac blisko krzyzowki czy na chodniku bo maja blizej do mieszkania
  • Odpowiedz
@bruuh: Samochód to nie jest obowiązek tylko przywilej. Zwłaszcza w sytuacji po 2-3 samochody na rodzinę. U mnie na osiedlu jest parking, który jest wiecznie pusty tylko dlatego, że ludziom się nie chce wejść pod niewielkie wzniesienie 100m. A wyżej oczywiście miejsc brak i patola taka jak na zdjęciu
  • Odpowiedz