Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
21.01.2022 wygasa mi trzyletnia umowa o pracę. Nie chcę zostać w firmie i już wiem to, że stąd uciekam.
Problem w tym, że chciałbym złożyć wypowiedzenie, aby na świadectwie pracy nie widniało, że umowa wygasła tylko pracownik (ja) ją wypowiedział pracodawcy? Ustawowo mam trzy miesiące wypowiedzenia a jak wiemy obieg zacząłby się pierwszego lutego, kiedy mnie juz tam nie będzie xD
Jak to teraz rozegrać? :(
#pracbaza #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e050e379ccb9000a8eec18
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zorroza: Jeśli OP naprawdę chce mieć świadectwo, że umowa została skrócona, a nie że wygasła, to tak jak pisze @E-Seven jedyną opcją byłoby zaproponować wypowiedzenie za porozumieniem stron, licząc, że może się zgodzą na kilka dni przed końcem umowy.
  • Odpowiedz
@zorroza: Przecież to zwykła umowa na czas określony, więc jak złoży przed to jest. Ale jeżeli wcześniej będzie wygaśnięcie, to będzie wygaśnięcie. W sensie, że umowy 3 letniej nie przedłuży przez to, że złoży wypowiedzenie na miesiąc przed mając 3 miesięczne wypowiedzenie.
Chyba, że o co innego chodzi?
  • Odpowiedz