Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuję w pewnym korpo już parę lat, uczestniczyłem w paru fajnych projektach, ogólnie z pracy jestem bardzo zadowolony. Okres pandemii był dla mojej pracbazy dobry pod względem finansowym, znajdowaliśmy nowe potrzeby klientów i dawaliśmy nowe usługi. Dostałem podwyżkę w zeszłym roku, nawet o nią nie prosiłem - po prostu tak od siebie ówczesny Prezes powiedział. Po paru miesiącach od podwyżki, został zmieniony Prezes. Dział w którym pracowałem został podzielony na dwa działy, dwóch Polaków - bo wcześniej miałem menagera z innego Państwa. Co ciekawe Ci menadżerowie zatrudnili sobie świeżo upieczone studentki, Przez kilka miesięcy je szkoliłem z użytkowania, byłem ich mentorem. Ogólnie plan był taki, żebym zajął się 3 projektem, ten projekt był wspierany przez owych menadżerów. W dzień kiedy miałem podpisać nową umowę - przełożony powiedział mi, że projekt nie będzie juz realizowany, a na te dwa systemy mają już pracowników.
Tak rozpoczął mi się nowy rok, piszę trochę wkurzony, bo mieli mi przedłużyć. Smutne jest to, że użytkowników systemów wspierałem, robiłem mini tutoriale - tak od siebie. A patrząc na tych menadżerów z polski to zwykłe cuckoldy... Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem. Najlepsze, że czasami zostawałem 20 min dłużej, żeby coś wyjaśnić. ( bezpłatnie) jestem debilem. Taka o to rada ode mnie, jak będziecie zbliżać się do końca umowy i zobaczycie, ze macie menagerów cuckoldów to wysyłajcie lepiej CV do innych firm. Bo Ci ludzie będą Wam ściemniać, że będziecie mieli przedłużoną umowę a w ostatni dzień się z Wami pożegnają. Mówi się o menagerach z Azji, że są " surowi" ale od razu mówią Ci co jest nie tak. A taki cuckold będzie mówił Ci, że wszystko jest ok. Dlatego już rozumiem skoczków którzy pracują w danej firmie kilka miesiecy i przechodzą do innej jak dostaną 20%.. bo nie ma sensu być rzetelnym i sumiennym pracownikiem.

Najbardziej mnie zdenerwowało to, że mogli mi to powiedzieć to wcześniej. Całe szczeście, że mam poduszkę finansową. Kolejna rada ode mnie: Uczcie się języków obcych bo pensja wyższa i kultura pracy na ogół lepsza niż w PL - przynajmniej w moim przypadku.
#pracbaza #praca #kultura #korpo #korposwiat #zalesie #gownowpis #polacy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e02e4c79ccb9000a8ee77f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 3
ChrupiącyTowarzysz: Kiedyś mnie takie wpisy śmieszyły że jak można być tak naiwnym i ufac szefowi lub korpo. Teraz te wpisy mnie po prostu nudzą i dobijają. Ile razy trzeba powtarzać ze korpo to jest bullshit job? (przeczytaj sobie książkę)

Te twoje projekty to o kant tyłka można sobie rozbić, przez nikogo, dla nikogo, po nic, tylko by paru bogatych miało trochę więcej cyferek na ich kontach lub żeby upchnąć następny niepotrzebny