Wpis z mikrobloga

Rozbraja mnie prezentowanie zarobków 15k-20k na onecie jako burżujstwo i jeżdżenie furą za 500 tysięcy. Znam sporo takich osób i zazwyczaj jeżdżą autami średniej klasy.
https://www.forbes.pl/kariera/it-security-ile-zarabia-i-na-czym-polega-praca-specjalisty-ds-cyberbezpieczenstwa/fjc6t21
Więc pytanie do deweloperów i innych co zarabiają co najmniej 15k na rękę. Ile jest warte wasze droższe auto?
#pytanie #programista15k #programista20k #programowanie #samochody
Pobierz maszfajnedonice - Rozbraja mnie prezentowanie zarobków 15k-20k na onecie jako burżujs...
źródło: comment_1642070072f5qrOiX21p0DWW2J1YCQgm.jpg

Ile jest warte twoje auto

  • Zarabiam mniej niż 15k 20.9% (840)
  • Nie mam auta 13.1% (526)
  • Mniej niż 10k 13.6% (544)
  • Mniej niż 30k 15.2% (609)
  • Mniej niż 60k 10.9% (439)
  • Mniej niż 100k 7.8% (312)
  • mniej niż 160k 5.5% (221)
  • Mniej niż 250k 3.4% (136)
  • Mniej niż 400k 3.7% (148)
  • Więcej niż 400k 5.9% (237)

Oddanych głosów: 4012

  • 137
za dużo ludzi myśli że bogactwo bierze się z pracy


@stan-tookie-1: A z czego z #!$%@?? W Polsce gdzie niewiele jest starych majątków to nie UK albo US u większości zamożnych ludzi bierze się z pracy. Większość tych osób z zarobkami 20-30k pochodzą z przeciętnych rodzin.
Może ci co mają firmy po kilkaset osób pochodzą z bogatych rodzin ale to jest jakiś marny odsetek.
@masz_fajne_donice: np z już zgromadzonego majątku. 1 gość zarabia 15k, ale musi kupić mieszkanie, auto to jest bogatszy czy biegniejszy od kogoś kto odziedziczył 3 mieszkania i dostał auto od ojca, ale zarabia 5k?
w 1 pokoleniu ciężko jest nadrobić duże zaległości jeżeli wystąpiły. nawet dużo zarabiając ciężko jest uzbierać na mieszkanie.
np z już zgromadzonego majątku. 1 gość zarabia 15k, ale musi kupić mieszkanie, auto to jest bogatszy czy biegniejszy od kogoś kto odziedziczył 3 mieszkania i dostał auto od ojca, ale zarabia 5k?

w 1 pokoleniu ciężko jest nadrobić duże zaległości jeżeli wystąpiły. nawet dużo zarabiając ciężko jest uzbierać na mieszkanie.


@stan-tookie-1: Dokładnie to co napisałem. To jest znikoma ilość osób która odziedziczyła kilka mieszkań, duże firmy i wielomilionowe majątki. W
W pl nie było jeszcze akumulacji bogactwa.


@masz_fajne_donice: hm to ja właśnie obstawiam że już było, czyli obecne pokolenie 60 latków zgromadziło jakis majątek (często w dziwny sposób typu dostali mieszkanie i po latach nagle ot tak mają 500k za free) i ich dzieci 30 letnie już są beneficjentami tego, bo ich rodzice zamiast wyładować cały kapitał w mieszkanie władowali go własnie w nich.

Generalnie ciężko odziedziczyć tyle majątku żeby bez
nie chodzi mi o samo zarabianie tyle samo, tylko zaspokojenie takich samych potrzeb. Czyli jak już masz mieszkanie za 500k spłacone, to gość który zarabia 20k będzie musiał połowę tego odkładać przez 5 lat i dopiero cię dogoni.

czyli można być podobnie bogatym w różny sposób. ludzi zarabiających z pracy 20k to jest garstka, ale już ludzi którzy sobie mogą pozwolić na życie takie jak 'golas' z pensją 20k jest już więcej.
@masz_fajne_donice: Ja się już ugadalem z żoną że se Maserati ~400k kupie za kilka lat ogólnie mógłbym wcześniej ale nie lubię zabardzo aut :D I ledwie po 30 jestem i nie chce za bardzo się wozić póki co. Jestem zielonka bo musiałem odświeżyć się ;)
@masz_fajne_donice: -.- kurde nie psuj planów :D a możliwości to 50/h w zabudowanym ;p nie wiem słabo się znam żonie się spodobał trójząb hehe potem se poogladalem kilka recenzji i niby git. Mercedesa c220 ? Sobie oglądałem teraz chciałem żonie kupić i kij też szrot niby :/ BMW X3 lub xc40 teraz w grze dla żony ale na razie nie nagrywam bo muszę dociągnąć parę spraw