Wpis z mikrobloga

Ostatnio mnie naszła taka rozkmina ze znajomymi na temat #samochody - kto i po co wybiera w dorosłym wieku sedany?
Hatchbacka zrozumiem do miasta, SUVa bo ktoś lubi siedzieć wysoko i wygodnie wsiadać, kombi bo ładowne a gabarytowo przystępne. A sedan? Szukam i plusów nie znajduję.

Oczywiście pomijam jakieś flagowce typu Chargera.

#gownowpis #auto #pytanie
  • 53
  • Odpowiedz
@ATAT-2: mi sie wydaje ze w sedanie jest jednak odrobine wiekszy komfort jazdy niz w kombi - bagaznik masz wyraznie oddzielony wiec wnetrze szybciej sie nagrzewa plus wydaje mi sie ze jest ciszej - z bagaznika wiecznie dochodza jakies odglosy (roleta, plastiki) wiec wydaje mi sie ze w sedanie jest ciszej. Ale to tylko moje subiektywne odczucie, wiec mozliwe ze gadam glupoty
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Hehe dobre pytanie, ale trochę się zdziwiłem bo ja właśnie zawsze się zastanawiałem po co ludzie kupują kombi, skoro jedyne co tam wożą to powietrze. Tłumaczenia, że może kiedyś Szwagier będzie się przeprowadzał i wtedy dodatkowe miejsce się przyda jakoś do mnie nie trafia, bo wtedy pytam czemu nie jeżdżą Roburem, duża paka przecież może kiedyś pomoc. Generalnie kupowanie czegoś większego, czego nie używamy to trochę marnotrastwo. Ale każdy ma
  • Odpowiedz
po co ludzie kupują kombi, skoro jedyne co tam wożą to powietrze.


@MisTrzunio777: Raczej to kompromis między wygodnym wozidłem a praktycznym. Nie mówię tu oczywiście o wożeniu paneli czy cementu, ale głupi wyjazd na weekend, ładowanie zakupów (wygodniejsze przy niższym progu), roweru czy oczywiście posiadaniu dziecka (wózek).
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Ja bym to ograniczył do "po co ludziom małe sedany". To zazwyczaj nie ma sensu. Kompaktowe sedany zazwyczaj są brzydsze i mniej funkcjonalne od hatchbacków. A jeśli już, to powinny być liftbackami, jak np. Octavia.

Z drugiej strony, nie każdy potrzebuje przewożenia rowerów czy wózków dziecięcych, a sedan może być po prostu ładny. Miałem kiedyś Vectrę B i sedan był duuużo ładniejszy zarówno od kombi, jak i od liftbacka.

  • Odpowiedz
@jamtojest2: Też się zgodzę, że małe sedany nie mają racji bytu i poprzez brak wyników sprzedażowych znikają z naszego rynku. Z drugiej strony sedanem w E klasie, czy S60 jeździ się i wygląda prestiżowo, a już w S klasie czy A8 za kierownicą wygląda się jak szofer. Dlatego nie ma co przesadzać w żadna stronę.
  • Odpowiedz
@ATAT-2 miałem dwa sedany Volvo. Oczywiście, są one mniej wygodne pod względem pakowania gabarytów czy wózka dziecięcego (dlatego obecnie mam 2x kombi). Ale jednak w sedanach bagażniki były spore i odizolowane od reszty auta. Sedany były cichsze i bardziej nastawione na komfort. Kanapy tylne też przyjemniej wyprofilowane. Jak wyjdę z dziećmi z okresu wożenia wózków, wanienek itd. kupię sobie pewnie znowu wygodnego sedana w stylu S60/S90 czy innej e klasy. Wbrew pozorom
  • Odpowiedz
@ATAT-2: ja przy zakupie rozkminiałem dlaczego jest tak mało sedanów, hatchbacki najgorsze, małe i paskudne, suvy beznadziejne, bo wielkie, dużo palą, a wiele w zamian nie oferują, kombi paskudne, nadają się tylko dla rodziny wielodzietnej

A sedanik piękny, pali w sam raz, pojemność w sam raz, cała rodzina siedzi jak króle

Także co człowiek, to inny gust chyba
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Bo jest najlepszym kompromisem pomiędzy wyglądem, wygodą, praktycznością, wagą, rozmiarem, sztywnością i ładownością.

Coupe - niepraktyczny
Cabrio - nie sztywny i niepraktyczny
Kombi - za duży i brzydki
Kompakt - xD
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Miałem kombi. To auto służyło głównie przewożeniu mebli, artykułów z budowlanego, wózka, przeprowadzki i innych.

Obecnie mam sedana. Przewożę walizki, zakupy ze sklepu maks. Nie zależy mi na super praktyczności. Gorzej się pakuje ale miejsca mam w sedanie tyle co miałem w kombi. A jak coś mi trzeba to zamawiam z dostawą do domu.

Wybrałem auto w sedanie bo takie mi się podobało.
  • Odpowiedz