Wpis z mikrobloga

wbrew pozorom tez potrafią miec spory bagażnik


@eugeniusz_geniusz: To oczywiście prawda. Jak ostatnio spojrzałem do kufra nowej Camry to mógłbym tam komfortowo zamieszkać.
Ale nie zmienia to faktu ile by trzeba się nakombinować żeby np rower tam włożyć.
kto i po co wybiera w dorosłym wieku sedany?


@ATAT-2: jak to kiedyś ktoś powiedział - kupując sedana, pokazujesz innym, że masz samochód dla przyjemności a nie do pracy.
Sedan z natury daję najsztywniejsze nadwozie, dodatkowo masz dużo niższe opory powietrza niż w SUV.
To są chyba dwa główne czynniki. Osobiście gdyby nie potrzeby ładunkowe również bym wolał mieć sedana bo jednak wygodniej się tym samochodem jeździło a wsiadanie/wysiadanie nie było
@ATAT-2: moda na sedany wzięła się z czasów, gdy samochód był pewnego rodzaju symbolem statusu społeczengo. To miało być "pokazowe" auto, które miało pokazywać, że MOŻESZ SOBIE POZWOLIĆ na brak sensownego miejsca bagażowego, bo auto wykorzystujesz jako środek transportu do pracy w korpo, a nie do ładowania skrzyń narzędziowych. To był statement dla białych kołnierzyków.
Iskaryota - @ATAT-2: moda na sedany wzięła się z czasów, gdy samochód był pewnego rod...

źródło: comment_1641892324ibTBUQhbuoJTMygZ7CibMD.jpg

Pobierz
o zaczynasz dobrze myśleć idź tym tropem dalej to dojdziesz dlaczego niektórzy wolą sedana od kombi i że dla niektórych wygląd jest ważniejszy niż funkcjonalność


@Dejwi996: Cóż, przeczytaj raz jeszcze moje pytanie w poście pierwszym i na nie po prostu odpowiedz jak masz coś ciekawego do dodania zamiast bawić się w jakieś ułomne szarady.
@ATAT-2: udzieliłem Ci odpowiedzi na twoje pytanie, dla wielu osób wygląd jest ważniejszy niż funkcjonalność a że podobają im się najbardziej sedany to kupują sedany proste ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi SUVy się nie podobają i nie mają żadnych plusów względem kombi jeżeli nie jest się podstarzałym emerytem ale to moje zdanie a każdy kupuje to na co go stać i co mu się podoba
@ATAT-2: Moje auta to były tylko sedany ale to dlatego, że mi się podobają. Nie jeżdzę po bezdrożach także SUVa nie potrzebuję, co do bagażnika mam A6 także miejsca bardzo dużo więc kombi zbędne. I to w sumie tyle ¯\_(ツ)_/¯
@ATAT-2: Mi się po prostu bardziej podoba wersja sedan mojego samochodu niż kombi, poza tym przez 2 lata jak nim jeżdżę ani razu nie miałem potrzeby przewożenia czegoś co by się do sedana nie zmieściło.
Plus - lepsze wyciszenie w sedanie. Przerażajace jest jak nieraz w hatchbacku czy kombi się coś non stop tłucze i szumi w bagażniku, jak np w nowej corolli, bleh