Wpis z mikrobloga

@Szpeju: Kurczę, no zgadzam się, cieszę się, że nie tylko ja. Nie jestem może fanką fantasy, choć też nie mam nic przeciwko, ale popularność Tolkiena to jest dla mnie jakieś nieporozumienie. Czytałam parę razy "W poszukiwaniu straconego czasu" i świetnie się bawiłam (mimo iż można by je streścić w dwóch zdaniach). A w takim "Hobbicie" ciągle gadają o jakichś przygodach, a i tak myślałam, że umrę z nudów.
  • Odpowiedz
@janeeyrie: Hobbit to jest spoko przy Władcy, bo jest krótki. Władca to jakaś porażka. I te piosenki, które po prostu pomijałam. Po przeczytaniu książek doceniłam jeszcze bardziej filmy. @Szpeju jakoś przeczytałam książki, ale było to jedno z gorszych przeżyć w mym życiu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@maxoutday właśnie przypomniałeś mi dzieciństwo. Całe uniwersum Tolkiena strasznie mnie wkręciło za dzieciaka, z marszu przeczytałem wtedy wszystkie jego książki. I dosłownie jak w obrazku - dostawałem spazmów kiedy przez trzy strony musiałem czytać o urokach kolejnej elfickiej krainy ( ͡° ͜ʖ ͡°)¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@rudyba: @janeeyrie: @Szpeju: Przeciez to sa ksiazki dla dzieci, zarowno hobbit jak i wladca pierscienia. Ksiazki ktore w latach 90 byly lekturami uzupelniajacymi jakos w 6 albo 7 klasie. I mozecie mi wierzyc lub nie, ale w szkolnej i rejonowej bibliotece dostac cokolwiek tolkiena w tamtych czasach to byl wyczyn, zwlaszcza ze krolowalo wydanie CIA books, ktore wiecej czasu spedzalu u introligatorow niz w rekach czytelnikow.

Nic dziwnego, ze
  • Odpowiedz
@maxoutday: Oglądałem tylko godzinę, może nieco więcej pierwszej części i tylko szli, szli i nic się nie działo. Tak to zapamiętałem. Nigdy nie wróciłem do sagi.
  • Odpowiedz
  • 1
@bareron Nie mógł. Niebo nad mordorem było pilnowane przez szkrzydlate bestie (te na których Nazgóle latały). Po wrzuceniu pierścienia i zabiciu Saurona te potwory też zginęły i można było elegancko latać.
  • Odpowiedz
całe uniwersum lotr to jedna wielka nuda #niepopularnaopinia


@Szpeju: Jakim trzeba być ignorantem by pisać że to nuda? Zdajecie sobie sprawę pacany, że połowa współczesnego fantasy to pomysły Tolkiena własnie? #!$%@?ąca robi się ta moda na krytykowanie wszystkiego co zyskało jakąś popularność
  • Odpowiedz