Wpis z mikrobloga

Mowa o prawku A2/A zalezy jak kto interpretuje sporta 600.


@Sikor22: tu nie ma chyba wiele pola do interpretacji. Musisz mieć wiek, a pojazd musi mieć kW do masy. Z dowodu rejestracyjnego sobie wykalkulujesz.

A konsekwencje są albo żadne (jak nie złapią), jakieś mandaty (jak złapią) albo czarna dupa tak głęboka, że prędzej dzieci odchowasz, niż się z niej wygrzebiesz, jak spowodujesz wypadek.
Regres - wsio bulisz Ty


@maks112: bzdura wielokrotnie powtarzana. OC normalnie działa jak nie masz PJ, żadnego regresu nie ma.

okoliczności regresu są dość szczegółowo określone i brak uprawnień do nich nie należy
Generalnie oc i przeglady legit wszystko. Bardziej chodzi o czysta kontrole niz hipotetyczne wypadki. Bede w trakcie prawka na a2 wiec bedzie kusic jak cholera a doswiadxzenie w jezdzie juz mam. Rozumiem ze zatrzymanie do kontroli w przypadku gdzie nie zlamie zadnych przepisow to tylko wykroczenie?
@qps666:
@Sikor22: To się nie przejmuj kontrolą, przez setki tysięcy kilometrów które wyjeździłem samochodem do kontroli zatrzymano mniej raz za przekroczenie prędkości, i 2 razy na dmuchanie. I raz na kontrolę stanu pojazdu bo jechałem totalnym szrotem.
@xardas_pl: Regres ubezpieczeniowy w OC - co mówi ustawa?
Ubezpieczyciele nie mogą sami decydować, kiedy skorzystają z tego typu roszczeń. Kwestia ta jest szczegółowo uregulowana w Ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (patrz: art. 43 ustawy).

Regres stosowany jest w sytuacjach, w których kierującemu pojazdem można przypisać winę w stopniu rażącym i nie ulegającym wątpliwości.
Do tego typu sytuacji
@MisPalkis: dzieki, o taka odpowiedz mi chodzilo. Pytanie jakj mi sie nasuwa jeszcze... czy ten zakaz to jest cos typu "must have" w sytuacji w ktorej jade normalnie i nie lamie przepisow
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sikor22: Moto to już nie zabawka.. a uwierz - ciągnie na prostej "#!$%@?" xd i automatycznie ściągasz uwagę 99 procent użytkowników drogi xd

Chociaż dzbany co myślą, że każdy motocyklista chce się ścigać są gorsi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Do dziś pamiętam jak jechałem dostarczyć Moto do klienta.. ruszam normalnie na skrzyżowaniu
@maks112: wiem o czym mowa, moze nie predkosc a adrenalina jej towarzyszącą uzaleznia niesamowicie, zdarzalo mi sie pare razy jechac "szybciej" i ciagnie wilka do lasu hahah. Dlatego mialbym mieszane uczucia po kupnie nowego sporta (w moim wypadku r6) i nie odkrecenia ani razu po zakupie, wracania spokojnie na chate. Albo ciachne szybciej prawko albo kogos poprosze zeby mi odebral r'ke
@Sikor22 : pol biedy jak jedziesz bez prawka, ale jak komuś zrobisz krzywdę, to z jednej strony pewnie nie da Ci to spokoju nigdy, z drugiej, będziesz odpowiadał finansowo za wszystko, po co robić sobie problem, zrób sobie kat A. (jeśli jeździłeś, to tym łatwiej będzie zdać) :)