Wpis z mikrobloga

Siema, jakie są aktualnie konsekwencje za prowadzenie pojazdu (motocykl) bez prawka. Chodzi mi czy cos sie zmienilo po nowym roku. Co gdy np, kupie moto bede chcial wrocic na kolach i mnie zatrzymaja, bedzie to wykroczenie czy jak. Mowa o prawku A2/A zalezy jak kto interpretuje sporta 600.
#prawo #prawojazdy #motoryzacja #samochody #motocykle
  • 27
  • Odpowiedz
@d3stabilizacjon: oczywiscie ze zrobie tylko terminy robienie prawka/kupno moto mi sie pewnie pokryją. Poprzedni sezon po prostu stracilem i nie chce do tego dopuscic. Oczywiście wszystko z głową
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sikor22: zacząłem robić prawo jazdy w styczniu. W marcu kupiłem motocykl. 1 czerwca odebrałem prawko i wtedy też zacząłem jeździć. Da się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie słuchaj tych wszystkich dzbanów, którzy latają hehe bez prawka bo < setki argumentów czemu nie robić prawka >. To są zazwyczaj umysłowe ameby i dla nich liczy się odkręcić na prostej w mieście bo "trzeba #!$%@?ć". Wspólnie wychodzimy z szuflady
  • Odpowiedz
Mowa o prawku A2/A zalezy jak kto interpretuje sporta 600.


@Sikor22: Tu nie ma co interpretować. Masz mieć nie wiecej niż 48KM z motocykla który miał maksymalnie 96KM. Więc każdy sport 600 nie jest legalnie przerobiony na A2.
Tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: generalnie duzo znajomych jak i randomów lata na a2 sportami i nie ma z tym problemu, czy to wynika z nieświadomości policji czy po prostu mają #!$%@? jak widzą w dowodzie 600?
  • Odpowiedz
@Sikor22: jeśli chodzi o polską policję to wychodzi ich wielką niewiedza w zakresie motocykli. A także brak urządzeń pomiarowych.
Urządzenia do badania głośności wydechów. A brak znajomości motocykli czy choćby chęci sprawdzenia w internecie ile bazowy ścigacz od 600 w górę i tylko one zasadniczo miały wyjściowo mocy.
Wały polegają na tym że R6 mająca 115 KM i zblokowana w Niemczech do poniżej 96KM zostaje ściągniętą i zblokowana w rzeczywistości albo
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: rozumiem, a jakbto faktycznie wyglada z tym oc? Ze jak jest stluczka i masz nielegalnie zarejestrowanego sporta na a2 choćby ktory jest odblokowany i idzie moto do sprawdzenia to mogą nie wypłacić oc? Ten temat jest mega owiany mitami... wiesz cos na ten temat? Z ponad eok temu byla taka sytuacja w rodzinie ze baba wymusila wyjasowi pierwszenstwo a on sie wyłożył, moto skasowane w #!$%@? i nie mogl go
  • Odpowiedz
@Sikor22: o ile policja ma w dupie o tyle uzpieczyciel jeśli chodzi o wyższe kwoty może już nie mieć w dupie swojej kasy.
Jeśli ci zależy na tym żeby być bezpiecznym finansowo w razie czego to. Osobiście zrobił bym tak że dowiedział się w urzędzie jakie papiery muszę załatwić gdyż w mojej R6 padł silnik ale tani można wstawić od innego motocykla słabszego.( Fazer któraś tam odmiana) wtedy będziesz musiał mieć
  • Odpowiedz