Wpis z mikrobloga

Pierwszym odkryciem kulinarnym tego roku są dla mnie przyprawy z Flying Tiger wyprodukowane w Czechach dla kopenhaskiej firmy. Chyba niedawno temu weszły do Polski.
Opakowanie jest duże, to aż 80g nie to co gówniane 20g w polskim sklepie.

Dziś otworzyłam Neapolitanę, przyprawę z czosnkiem i suszonym pomidorem. Producent wymienia tam jeszcze sól i pieprz, ja ich nie czuję, jest za to dla mnie szokująco dużo suszonego, bardzo pachnącego pomidora (ʘʘ). Jest o wiele lepsza niż topowe z wyższej półki jakie znamy np. Kotányi itp.

Dla wiecznie oszukiwanego na jakości i cenie w stosunku do ilości Polaka to szok. Każda przyprawa jest w tej samej cenie, ok. 4 zł, nie pamiętam czy 4zł, czy 5.

Jak wiadomo u nas większość różni sie cenowo a te z pomidorem są najdroższe. Opakowanie ma wygodne zapięcie u góry, pierwszy raz widzę tak super zrobione, serio. W moim mieście tych przypraw nie było za wiele, ale widzę w googlach że firma ma ich od groma sprzedawanych na całym świecie, głównych plus wiele mieszanek.

#jedzenie #gotujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_164173573673Q4Wh11ERWwfP3LZh2EE8.jpg
  • 55
Jest jakaś zasada, że składnik, którego jest najwięcej musi być pierwszy czy co?


@Tooroo: tak, muszą być wymienione w kolejności od największej do najmniejszej, jedynie składniki których jest mało (coś mi się kojarzy że poniżej procenta ale pewnie nie do końca tyle) mogą być wymienione w dowolnej kolejności między sobą
@Tooroo: w miksach przypraw bardzo często na pierwszym miejscu jest sól, cukier lub podstawowe tanie przyprawy - płacisz często za taki miks więcej niż za przyprawy jednorodne, kupując tak naprawdę sporą część cukru lub soli. Jak mnie pamięć nie myli, królowała przyprawa do grzańca - 94, 98, 99,9g cukru na 100g zależnie od firmy :D (wyjątkiem jak praktycznie zawsze są dary natury, które w ogóle nie zawierają cukru).

A Ty dlaczego
@matra: > Pół roku po ostatnim wpisie pojawił się u mnie pies rasy aktywnej i już kompletnie przewartościowałam swoje życie ¯_(ツ)_/¯

@matra: No właśnie zauważyłam :) W sumie szkoda ale pies fajny.
@arinkao: a powiem Ci że z psa mam więcej frajdy niż z gotowania :D m.in przez tę małą gnidę rzuciłam też scrapbooking, ale finalnie nie żałuję, lub żałuję tylko czasami, ale wszystkiego mieć nie można ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@arinkao: ptysiek też potrafi spać 5 godzin z rzędu. Ale najpierw trzeba jebnąć 10-15km, najlepiej z jakimiś treningami ( )
Może czasem coś wrzucę, jeśli nie będzie wyglądało jak kupa sfotografowana ziemniakiem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@matra: fajnie, że przyprawy Ci smakują, ale jak na pierwszym miejscu w mieszance jest sól, to jest to poziom januszerki, który znam z przypraw korzennych, gdzie 90% przypraw musi zawierać mąkę pszenną albo cukier - czyli jakiś tani wypychacz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shajo: to chyba nie było do mnie. Ale jak już przy przyprawie korzennej jesteśmy, to polecam delectę. Skład ma idealny, bez cukru, zużyć tego nie mogę od lat, a jeszcze nie wywietrzało ;)