Wpis z mikrobloga

Macie jakieś sprawdzone pudełka termiczne albo coś w tym rodzaju do jedzenia do pracy? Coś co utrzymałoby ciepło dania przez te 8h.
Zastanawiam się czy jest jakaś lepsza opcja niż odgrzewany w mikrofalówce ryż z kurczakiem. Tak sobie to czasem wychodzi i nie raz zmuszam się do jedzenia tego. A niestety na miejscu nie ma opcji ugotować sobie na świeżo.
Gotowanie po robocie też odpada bo za dużo czasu się schodzi, a tu jeszcze trzeba siłkę upchnąć w harmonogram dnia.
#mikrokoksy #mirkokoksy #jedzenie
  • 9
Testowałem ze trzy, ten trzyma ciepło najdłużej.

@RakunG: jak długo trzyma?

Termosy firmy Stanley

@telemach20: możesz coś więcej o nich powiedzieć?

Ja polecam termosy z Decathlonu. Taki sam romiar jak ten co mirek wstawił wyżej, ale 300 ml większa pojemność. Posiłek zrobiony o 6;00 rano o 18:00 jeszcze był w miare ciepły

@DywanTv: oo to brzmi dobrze, masz jakieś konkretne modele na myśli? Zależałoby mi właśnie na dość długim
@Amenotejiikara: mój 0.75l zaladowany nad ranem gorącym obiadem, odparkowany o 14 był bardzo ciepły, porównałbym do obiadu na który się spóźniłeś ale jeszcze nie trzeba go odgrzewać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Amenotejiikara przerabiałam termos obiadowy firmy Thermos (trzyma ciepło kilkanaście godzin, ale kształt jest taki, że nadaje się raczej na zupy, curry lub gulasze) i lunchbox elektryczny - włączałam sobie w pracy i po pół godziny jedzonko podgrzane (nadaje się do typowego drugiego dania, ale nie jest 100% szczelny w przeciwieństwie do Thermosa, więc trzeba uważać żeby się nie przewrócił w transporcie). Oba rozwiązania polecam.